Конференція була організована інформаційним агенством АПК-інформ 9 лютого 2012 року. Програма заходу була розподілена на 4 сессії. Перша частина була присвячена очікуванням учасників ринку щодо розвитку ситуації в новому році та ділилися враженнями від результатів роботи в 2011-му.

Важливим виступом для всіх присутніх на конференції стала доповідь директора департаменту розвитку аграрного ринку Міністерства аграрної політики та продовольства України – Сергія Кваші. Під час свого виступу С.Кваша детально окреслив державну політику в сфері розвитку аграрного ринку на 2012 рік. За його словами необхідно створити сприятливі умови для ведення бізнесу як для великих вертикально-інтегрованих підприємств, так і для приватних сільськогосподарських товариств. «Таким чином диверсифікуються типи виробництва, а це дасть споживачу можливість вибору якості товарів, їх походження та забезпечимо українців гідними продуктами споживання. Будь-яка форма бізнесу має право на існування і наше завдання, як Міністерства, створити рівні умови для всіх!», – заявив С.Кваша.

Після виступу представника МінАПП, з промовою виступив Леонід Козаченко, президент УАК. В своєму виступі, пан Козаченко звернув увагу учасників конференції на необхідність зваженої політики в аграрній галузі. Л.Козаченко зазначив, що ефективна аграрна політика – це запорука успіху у сільському господарстві.

В інших своїх виступах, спікери (Сергій Терещук, Сергій Мазін, Аркадій Корнацький) звертали увагу присутніх на проблеми в законопроекті «Про ринок землі», а також про проблеми та питання, які постають в процесі роботи сільськогосподарських підприємств. Влив та тиск контролюючих органів влади, подорожчання засобів виробництва (па
ливо, засоби захисту росли та ін) та обмеженість доступу до кредитних ресурсів.

“Тільки виважений діалог між владою, бізнесом та представниками громадськості забезпечить високий темп розвитку аграрного сектору України, сприятимуть у реалізації його потенціалу та виведуть його на передові позиції в світі. В спільному діалозі винаходяться необхідні кроки та шляхи вирішення проблем, які виникають перед аграріями кожного дня”, – заявив Олександр Марюхніч.

В останніх двох сесіях, представники АПК-Інформ охарактеризували ведення бізнесу в Україні в 2011 році та в своєму дослідженні провели детальний аналіз рентабельності виробництва сільськогосподарських культур. «При здійсненні досліджень ми дійшли висновку, що по кожній культурі існує високий потенціал підвищення рівня рентабельності», заявили спеціалісти АПК-Інформ.Під час другої сесії представники Канадсько-українського центру розповіли присутнім про умови роботи фермерів в Канаді, можливості та результати спільної діяльності з українськими колегами. Особлива увага була приділена програмі навчання та стажування в Канаді.

Інші учасники конференції в свої виступах концентрували увагу слухачів на плануванні виробництва не за рахунок очікування росту цін, а за рахунок інтенсивного ведення господарювання та підвищення врожайності, використанні якісних засобів захисту рослин, передбачення погодно-кліматичних факторів.

підготовлено видавничо-інформаційним відділом Аграрної біржі

Завантажити матеріали з конференції:

AGI Agroresources Feb 2012v2 kp (.ppt)

Financing Options Presentation May 2010 (.ppt)

KENNELLY – ALES PRESENTATION- Ukraine Final Ver_ua (.ppt)

LABELLE – AG MACHINER IN SK JAN 2012 UA Ver (.ppt)

Огляд сільського господарства Канади та його проблемних питань (.ppt)

Оценка рентабельности основных зерновых и масличных сельхозкультур (.ppt) (результаты исследования АПК-Информ)

Рентабельность выращивания сельскохозяйственных культур на филиалах ООО СП НИБУЛОН (.ppt)

Плодоовощной рынок Украины текущая ситуация и перспективы развития (.ppt)

Основные тенденции зернового и масличного рынков Украины во второй половине 2011 г. (.ppt)