США в цьому році збираються збільшити обробіток сої, проте даний крок ймовірно не дозволить знизити попит на американський продукт, у зв’язку з розчаруванням ринку виробництвом сої в Аргентині і Бразилії. “Є декілька чинників, що призводять до зростання попиту на соєві боби”, сказав Тодд Девіс, представник Американської федерації фермерів. Девіс вказує на розчарування ринку урожаєм в Південній Америці, а також очікувані низькі запаси сої.

За словами Білла Нельсона, старшого економіста Doane: “Виробництво буде рости, але весь світ буде залежати від поставок сої із США до наступного врожаю в Південній Америці”. Даний прогноз грунтується на різкому зниженні світового виробництва сої між 2010/2011 МР і 2011/2012 МР.

За словами експертів, посіви сої в США швидше за все перевищать 73,9 млн. акрів, такі дані дає в своїх оцінках міністерство сільського господарства США, і припускають що площі сівби будуть близько, говорить Нельсон. Він вважає, що остаточне посадка сої в США може досягти 75 – 76 млн. акрів, а може бути, навіть більше.

Значне збільшення посівів сої в новому маркетинговому році очікується і в Південній Америці в зв’язку з очікуваним підвищенням цін. Прогноз USDA для Бразилії  становить 26,5 млн. га посівних площ в порівнянні з 25,0 млн. га в минулому сезоні, для Аргентини – 19,7 млн. га проти 17,8 роком раніше. ”

Підвищення попиту на соєві боби йде в першу чергу з Китаю, де активно використовується в кормах для худоби. Грунтуючись на збільшенні попиту з боку Китаю, Міністерство сільського господарства США збільшило прогноз експорту американської сої, але він все ще може бути нижче потреб піднебесної. За оцінками китайського агентства The China National Grains and Oils Information Centre обсяги імпорту сої в Китай в 2011/12 МР оцінюється в 58 млн. тонн проти оцінки USDA – 56 млн. тонн.

Украгроконсалт