Як повідомляють експертам «АПК-Інформ» учасники українського ринку ріпаку, зниження врожаю олійної в 2012 р. не стане для них катастрофою. Враховуючи той факт, що обсяги переробки ріпаку всередині країни невеликий, переробники повідомляють, що не очікують істотного зростання конкуренції на ринку через зменшення його валового збору.

За словами покупців, в наступному сезоні вони будуть працювати з тими обсягами, які надійдуть на ринок. Ряд учасників ринку відзначають, що мають намір збільшити обсяги закупівель сої та соняшнику в наступному сезоні для збереження товарообігу.

Нагадаємо, що, відсоток загибелі озимого ріпаку в цілому по Україні може перевищити 35%.

Також оператори ринку акцентують увагу на тому, що урожай ріпаку буде нижчий, ніж торішній, за рахунок зменшення площ сівби. Так, за даними Держстату, в 2011 р. посівні площі під озимим ріпаком склали 961,6 тис. га проти 1082,1 тис. га в 2010 р.

Разом з тим, про конкретні цифри врожаю озимого ріпаку можна буде говорити після визначення відсотка схожості та розвитку олійної за підсумками пророщування відібраних монолітів.

ІА «АПК-Інформ»