Ціни на соняшникову олію в Україні будуть стабільними до весни 2012 року, повідомив гендиректор асоціації “Укроліяпром” Степан Капшук за круглим столом “Запобігання порушень законодавства про захист економічної конкуренції на ринку соняшникової олії” в Києві у вівторок, передає Інтерфакс-Україна.

“За даними Держстату, ми за останні три місяці знизили ціну на сире масло на 9%, на фасоване – на 6%. Тобто причин говорити про підвищення цін на олію до весни (2012 року – ІФ) немає”, – повідомив він.

Крім того, за словами С. Капшука, виробники соняшникової олії 20 вересня 2011 підписали у Кабінеті міністрів меморандум, тим самим взявши на себе зобов’язання не підвищувати оптові ціни на соняшникову олію.

Гендиректор асоціації зазначив, що експерти також прогнозують стабільну ситуацію на світовому ринку цієї продукції до весни 2012 року.

За його словами, збільшення світового виробництва соняшнику призвело до того, що ціна на соняшникову олію нижче ціни на соєву олію на $ 80 за 1 тонну, ріпакової – на $ 100 за 1 тонну.

“Такого не було ніколи, тому ще раз кажу, що на сьогодні немає передумов говорити про дефіцит соняшникової олії або підвищенні цін на нього. Масла достатньо”, – додав він.

За даними глави “Укроліяпром”, в січні-листопаді 2011 року Україна виробила 2,8 млн тонн соняшникової олії, в той час як експорт цієї продукції склав 2445000 тонн.

Эксперт Агро