Кукурудза. Станом на 1 січня 2011 року, кукурудза на Чиказькій товарній біржі (СВОТ) коштувала 5.40 $/бушель (216 $/т), поступово ціна підіймалась і вже на кінець маркетингового року зросла більш ніж на 22% порівняно з початком року і становила 6.60 $/бушель (264 $/т). Стрімке зростання ціни на кукурудзу спостерігалося з 27 серпня по 4 вересня. За цей короткий проміжок часу, ціна зросла на 18% – до 7.80 $/бушель (312 $/т).Такий ціновий стрибок спричинило те, що в цей період в США спостерігалися надзвичайно несприятливі погодні умови (зливи на Заході та посушлива погода на Східній території США). Нагадаємо, США – лідер виробництва кукурудзи в світі і саме США забезпечує 30% світового ринку. Висока ціна на королеву полів призвела до низької активності біржових трейдерів на ринку пшениці та ячменю. Протягом вересня, ціна на кукурудзу поступово знижувалася через високі об’єми поставок зернової з Причорноморського регіону, а саме з Російської Федерації.На 27.09.11 року ф’ючерсні ціни на кукурудзу на Чикагській товарній біржі (CBOT) встановили 6.56 $/бушель (262 $/т.).  Ціна на ринку кукурудзи на даний момент «відкотилася» до кінця червня поточного року, та під дією вищезгаданих факторів має тенденцію до зниження впродовж найближчих двох тижнів до рівня 5,70-5,65 $/бушель.

Пшениця. З лютого 2011 року ціна по ф’ючерсу на американську м’яку пшеницю (SRW) стрибнула в гору. Причиною цього стало інформація про експорт за тиждень, що минув. Після кількох тижнів, які були не зовсім вдалими для торгівлі, США змогли продати 1,110 млн. т пшениці – врожаю 2010 та 2011 років за ціною 9.90 $/бушель (367 $/т.). Обсяг експорту виявився вищим, ніж його очікували експерти. Стрімке зростання попиту на пшеницю викликане інформацією про погіршення якості врожаю цієї культури в Австралії – через надмірну вологість під час збирання. На початок маркетингового року ціна на пшеницю впала до 6.40 $/бушель (237 $/т). Причиною такого зниження є те, що аналітиками та трейдерами очікується сповільнення темпів економічного зростання в світі, що призведе до зменшення попиту на зернові культури, додатковим фактором є криза в Греції, яка провокує значні спекуляції на ринках. На початку вересня ціна на Чиказькій біржі складала 8 $/бушель(296 $/т.) і котирування надалі продовжували зниження, через такі чинники: сприятливі погодні умови в США дали змогу швидше зібрати врожай та низька активність трейдерів і спекулянтів на ринку. Протягом місяця на зміну в ціні на пшеницю на (СВОТ), вплинула експортна активність Росії, яка намагається поставити на зовнішній ринок якомога більше пшениці, при цьому застосовуються прийому демпінгу цін при участі в міжнародних тендерах. Загалом, станом на 27.09.11 року котирування на пшеницю знизилися з початку вересня на 22.5% і становлять 6.53 $/бушель (242 $/т.).
Рис. З липня до середини вересня ціна на рис на товарних біржах світу (СВОТ) виросла на 27.5% і становила 18.50 $/бушель (902 $/т). Причиню такого швидкого зростання котирувань на рис стала зміна правління у Таїланді – одному з найбільших експортерів рису в світі. Цього року країна експортувала до 10 млн. т рису з 30 млн. т світового експорту. Головними постачальниками рису для України є В’єтнам та Пакистан, ці країни також піднімають ціни на рис, до таких дій спонукала політика Таїланду. На даний момент ціна рису на зовнішніх ринках коливається біля рівня – 16.15 $/бушель (770$/т).
Соєві боби. Ціна на соєві боби на Чиказькій товарній біржі у серпні, становила 12.80 $/бушель (474 $/т). Поступово котирування на сою піднялися за місяць на 14% до 14.60 $/бушель (541 $/т). Це супроводжувалось відновленням активності на фондових ринках, зростанням котирувань пшениці та кукурудзи, крім того, покупці з Китаю мають високий інтерес до сої. Трейдери вели себе обережно, тому на ринку переважали «ведмежі» настрої. Згідно з оцінкою Міністерства сільського господарства США (USDA), новий урожай сої буде нижчим, в порівнянні з попереднім роком і становитиме приблизно 83.9 млн. т. Вже з вересня ціна почала падати через збільшення обсягів збору врожаю, ослаблення зовнішніх ринків, зниження ціни на нафту і золото, а також зростання американського долара. На 27 вересня ціна становить 12.63 $/бушель (468 $/т) – з початку місяця падіння склало 16%.
Ринок цукру. Ціни на цукор протягом року були дуже волотильними. Ціна на цукор-сирець на 1 січня 2011 року на Нью-Йоркській товарній біржі (NYMEX) становила 23 ?/фунт, або 507.7 $/т. Найвища ціна по ф`ючерсу на цукор-сирець в поточному маркетинговому році була зафіксована в період з липня по серпень і коливалася в діапазоні від 27 до 30.5 ?/фунт, а вже на кінець серпня, цукор досяг найвищої ціни в 31.5 ?/фунт (695.3 $/т). З початку року ціна на цукор зросла на 37%. Фактором росту стало те, що Китай (другий у світі споживач цукру) та Індонезія збільшили імпорт цього продукту через посуху, яка знизила внутрішнє виробництво та спричинила внутрішній дефіцит. Крім того, представники Міжнародної Цукрового Організації (ISО) останнім часом звертають увагу аналітиків на те, що значно зросли витрати на виробництво. Ще один фактор який вплинув на підвищення цін на цукор-сирець – це зниження врожаю в Бразилії на 15% порівняно з попереднім роком. У вересні, частка Бразилії в світовому експорті досягає 70%. Вже з вересня 2011 року ціна по ф’ючерсу на (NYMEX) на цукор-сирець закріпилася в тренді на зниження і  станом на 27 вересня, ціна становила трохи більше 26 ?/фунт (574.8 $/т).
Інформаційний відділ Аграрної біржі
Category : Без категорії