В п’ятницю, 7 жовтня, середня ціна однієї тонни ріпаку склала 431,5 ?, тобто зросла на 2% в порівнянні з початком тижня. Незважаючи на ведмежі тенденції, що панують на європейському ринку ріпаку ще з кінця травня, експерти не приховують своїх оптимістичних прогнозів про розвиток торгівлі ріпаком у найближчому часі. Цьому насамперед посприяли заяви, виголошені главами держав Франції та Німеччини у неділю 9 жовтня. В них йшлося про вихід Єврозони з стану економічної кризи до кінця листопада поточного року та фінансову допомогу банкам, які постраждали в зв’язку з економічною кризою в Греції.

В п’ятницю Міністерство Праці США (USDL) оголосило офіційну статистику про зайнятість в промисловому секторі країни за вересень. Дані підтвердили збільшення кількості робочих місць на 103 тис, що в свою чергу може привабити інвесторів на фінансових на товарних ринках. Крім цього, німецькі експерти прогнозують, що імпорт олії з насіння ріпаку в США у 2011/2012 роках може збільшитись до 1,3 млн. тонн, через збільшення попиту на олію з боку виробників біопалива.

В середу 12 жовтня Міністерство сільського господарства США (USDA) оприлюднить щомісячний звіт попиту і пропозиції на ринку зернових та олійних культур в Сполучених Штатах Америки та у світі зокрема. Поліпшення балансу, яке очікується трейдерами, на окремих ринках повинно скоректувати різке падіння цін, яке спостерігалося в попередньому місяці. Однак вирішальне значення для кон’юнктури на світових біржах буде залежати від того, які настрої переважатимуть у інвесторів та чи довірятимуть вони діям європейських  політиків.
Інформаційний відділ Аграрної біржі