В середу, 11 січня січневі ф’ючерсні котирування соєвих бобів демонстрували тенденції до зниження. Відкриття торгівельного дня в Чикаго розпочалося з 448,79 $/т., протягом дня котирування знизилися до свого мінімум у 439,09 $/т. ціна закриття зменшилась на 9,63$ (-2,14%), проти ціни закриття попередньої торгової сесії і встановилася на рівні 439,97 $/т. Знижувальний вплив на американський ринок справили погодні умови в Аргентині, а також очікування звіту USDA. Трейдери невпевнені в розвитку ситуації на ринку згідно даних звіту Мінсільгоспу, тому намагаються уникнути ризиків. Погодні умови в Аргентині також внесли свої корективи. Дощі, на які так довго очікували виробники олійної, будуть продовжуватись до кінця тижня в так районах, як: Сальта, Игаусу, Ушуая. Це створить сприятливі умови розвитку посівів соєвих бобів і збільшити врожайність загалом. Таким чином, очікується зростання валового виробництва бобів, що неодмінно вплине на цінову динаміку.

Експерти Commodity Weather Group припускають, що опади в Аргентині дещо покращать ситуацію з соєю, а щодо кукурудзи, то дощі почались занадто пізно і посіви культури не встигнуть краще розвинутись. Втрати очікуються на рівні 75%. Можна зазначити що частка світового експорту Аргентини на міжнародному ринку складає: кукурудзи – 20%, соєвих бобів – 12%, тому дані про ситуацію в Південно – Американських країнах, значущо впливають на біржові ринки. Котирування на березневий ф’ючерс в Чикаго на кукурудзу з початку тижня зафіксувались на позначці у 265,5 $/т. На сьогоднішній день, за очікуванням аналітиків Аграрної біржі, ціна на кукурудзу будуть зростати, а настрої трейдерів, спонукатимуть ринок до росту у короткостроковій перспективі.

Після падіння котирувань на цукор – сирець в минулий четвер, 05 січня на Нью – Йоркській товарно-сировинній біржі – (509.92 $/т). Станом на 11 січня ціна становила 522,27 $, майже за тиждень піднявшись на 12.35 $/т (+2,42%). Трейдери стабілізувавши ціну, очікують на вихід звіту USDA з прогнозами світового виробництва та споживання цукру, щоб проаналізувавши, куди буде рухатися ринок.

В Україні станом на 10 січня 2012 року виробили 2,327 млн. т. цукру – сирцю. Виробництво збільшилось на 50%, у порівнянні з 2010 р, зазначає представник  Національної асоціації цукровиробників «Укрцукор». За результатами торгів на Аграрній Біржі станом на 12 січня, середньозважені ціни на цукор – білий, були зафіксовані у: 5767,66 грн./т. (на умовах CIF), 5536,15 грн./т. (CPT), 5336,85 грн./т. (DAF), 5524,29 грн./т. (FCA).

підготовлено аналітиками Аграрної біржі