Ріпак. На початоку року на ринку ріпаку на біржі NYSE Euronext (Париж) продовжилося грудневе раллі. Ціни коливались в діапазоні з 572 – 586 $/ т. Станом на 10 січня лютневі ф’ючерсні контракти на європейський ріпак становили 585,32 $/т, що на 9,47$ (1,64%) вище попереднього торгового дня. Обсяг законтрактованих ф’ючерсів на європейській біржі знизилися і становлять всього 2564 контракти. Підтримку ринку надав прогноз фахівців Асоціації виробників рослинної олії Індії, в якому очікується скорочення виробництва ріпаку в країні. Можна зазначити, що виробництво олійної в сезоні 11/12 (жовтень-вересень) порівняно з попереднім МР знизиться на 20% до 5,5 млн. т., що може призвести до збільшення імпорту в країну, через недостатній рівень внутрішнього виробництва. Індія є однією з найбільших країн – імпортерів рослинної олії в світі. На європейський ринок ріпаку вплинув нестабільний курс валютної пари EUR/USD, який становив на 10 січня 1,2787 на (+0,53% від попереднього дня).

Цукор. Протягом першого тижня 2012 року ціни на цукор-сирець на біржі NYMEX (США), демонстрували змішані тенденції.

Котирування зростали за цей період до 540 $/т. і падали до 509 $/ т. Підґрунтям для негативних прогнозів щодо зниження котирувань на цукор стало очікування покращення погодних умов в Бразилії (одному з найбільших виробників цукрової – тростини в світі), метеорологи прогнозують дощі протягом, 10 днів. Ще одним фактором впливу на ціну в цей період вважається укріплення курсу долара по відношенню до інших валют, знизивши інтерес до сировинних товарів в якості інвестицій. Прогноз експертів банку “Deutsche Bank AG.” разом з аналітиками нідерландської фінансової корпорації “Rabobank”, щодо цін на цукор – сирець в першому кварталі поточного року, становитиме 525 $/т., а під кінець 2012 року знизиться до 485 $/т. Прогнози, до зниження ціни аналітики відштовхувались від збільшення кінцевих запасів цукру в світі, може досягнути рекордного рівня 2008/09 МР (32 млн. т.). На сьогоднішній день 10 січня 2012 року котирування березневого ф’ючерсу на цукор – сирець в США на торгівельній біржі NYMEX закрилися на позначці у 514.55 $/ т. на 0,21 % більше минулого дня.

Соєві боби. Ф’ючерсні котирування на соєві боби на товарній біржі СВОТ (США), на минулому тижні демонстрували тенденції до зниження, ціна становила 440 $/т. Станом на 10 січня ціна на січневий ф’ючерс збільшилась на (3%), до максимальної позначки за останні 2 місяця, зараз становить 450,33 $/т. Причиною такого зростання котирувань залишається все та ж ситуація з несприятливими погодними умовами в країнах Південної Америки (Бразилія, Аргентина, Парагвай). Засуха супроводжує ці країни вже дуже довго, це може негативно вплинути на посів олійної (скоротити урожайність). Експерти Oil World (Німеччина) вже скоротили свій прогноз виробництва олійної в зазначених країнах: Бразилія (на 1,8 млн. т. – до 71 млн. т.), Аргентина (на 1 млн. т. – до 51 млн. т.), Парагвай (на 1,5 млн. т. – до 7 млн. т.), а також Уругвай (на 0,5 млн. т. – до 1,8 млн. т.). Трейдери в Сполучених Штатах очікують на черговий звіт Мінсільгосп США (USDA), де буде дана оцінка ситуації з Південно – Американськими соєвими бобами.

піготовлено аналітиками Аграрної біржі

Category : Без категорії