Ціни на пшеницю виросли за підсумками торгів у Парижі в понеділок третю сесію поспіль через побоювання, що несприятливі погодні умови в Україні приведуть до низького урожаю озимих і змусять Київ скоротити експорт зерна, передає агентство Bloomberg.

Пшениця з поставкою в травні подорожчала 20 лютого на 0,8% – до 211,5 євро за тонну, тоді як найбільш активно торгується контракт – листопадовий – додав 1,4%, піднявшись до 196,5 євро за тонну.

У ході електронних торгів у вівторок ціни стабілізувалися на досягнутому напередодні рівні.

За даними українських ЗМІ, уряд країни рекомендував зерновим трейдерам обмежити експорт пшениці в поточному сезоні, що завершується 30 червня. Рекомендації будуть переглянуті в середині квітня, коли проясниться ситуація з урожаєм озимої пшениці, а також посівами ярої.

На даний час багато експортно-орієнтованих компаній припинили закупівлю продовольчої пшениці на внутрішніх елеваторах України.

Міністерство аграрної політики і продовольства України запропонувало трейдерам переключитися на експорт ячменю і кукурудзи, оскільки урожай кукурудзи в 2011 році був рекордним.

Міністерство сільського господарства США (USDA) минулого тижня знизило прогноз експорту пшениці з України в 2011-2012 МР до 6 млн. т. з 7 млн. ​​т.

Раніше директор департаменту аграрних ринків Міністерства аграрної політики і продовольства Сергій Кваша повідомив, що експорт зерна з України ускладнений через несприятливі погодні умови.

ForUm