Позиція Мінагрополітики щодо прогнозованості аграрного ринку є чіткою та виваженою. Перш за все, експорт сільгосппродукції повинен бути ліберальним, але за умови відсутності загроз національним інтересам України. На цьому в переддень «круглого столу» з питань перспектив зернового сектору «Механізми для ефективного співробітництва між урядом та приватним бізнесом на ринку зерна» за участю провідних міжнародних інституцій, наголосив Міністр аграрної політики та продовольства України Микола Присяжнюк під час зустрічі з представниками Європейського банку реконструкції та розвитку (ЄБРР).

«Кон’юнктура світового ринку у поточному році не дає підстав щодо запровадження обмежувальних заходів по експорту зернових та олійних культур. Виробництво пшениці у світі в 2011/12 маркетингового року у порівнянні з минулим роком зросте на 4,6 %, ячменю – на 7,4 %, кукурудзи – на 4,8 %, соняшнику – на 11,4 %», – повідомив Міністр.

Очільник Мінагрополітики зазначив, що з метою активізації експорту, за активної участі Мінагрополітики України, Верховна Рада України 7 жовтня 2011 року ухвалила проект Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та про ставки вивізного (експортного) мита на окремі види сільськогосподарських культур», у якому було передбачено скасування експортного мита на пшеницю та кукурудзу. На даний момент цей Закон знаходиться на підписі у Президента України.

«Україна вже є потужним гравцем на світовому зерновому ринку. Наша держава – одна з провідних світових експортерів зерна.  Збавляти темп ми не збираємось. Навпаки, сьогодні ми стратегічно націлені на закріплення і посилення цих позицій. У поточному році ми очікуємо виробити 53 млн. тонн зернових культур. Це один із найвищих показників виробництва за всю історію нашої держави», – підкреслив Микола Присяжнюк.

Міністр наголосив, що Україна прагне, щоб обсяги валового виробництва зерна та його експорту на зовнішній ринок були значно більшими: «Україна зацікавлена у налагодженні співпраці з міжнародними фінансовими організаціями, інвестиційними установами, з компаніями-експортерами, з урядами інших держав щодо забезпечення інвестиційно-інноваційного розвитку агропромислового комплексу України».

Прес-служба Мінагропроду