Ціна на цукор в цьому році може вирости на 1,5 грн. Про це заявив Міністр аграрної політики і продовольства Микола Присяжнюк, передає кореспондент РБК-Україна. “Ми будемо дивитися за тим, щоб оптова ціна на цукор була від 5 грн і вище, щоб не було збитків для цукрової промисловості. Якщо ціна підніметься на 1,5 грн, ми будемо задоволені. Це не буде 9-10 грн, як в позаминулому році, але це не буде 4,5 грн, як цього року”, – заявив Присяжнюк.

За словами Присяжнюка, з урахуванням врожаю цього року вдасться зробити 2,2 млн т цукру.

Як повідомляли раніше в прес-службі асоціації “Український клуб аграрного бізнесу” (УКАБ), з України за вересень-червень 2011-12 маркетингового року було експортовано 117,9 тис. т цукру, що є безпрецедентним показником останнього десятиріччя. Велика частка експорту цукру припадає на весняно-літній період, протягом якого було поставлено на зовнішні ринки 90% зазначеного обсягу.

У той же час, за інформацією “Укрцукор”, виробництво цукру в 2012-2013 МР може скоротитися на 14,2%, – до 2 млн т.

Тим часом, за даними Міністерства економічного розвитку і торгівлі, Україна на 1 липня 2012 р. використовувала 0% імпортної квоти на тростинний цукор-сирець. Обсяг квоти становить 267 тис. 800 т. При цьому обсяг квоти імпорту тростинного цукру-сирцю з Парагваю становить 260 т, з інших країн-членів СОТ – 267 тис. 540 т. На початку червня ц.р. прем’єр-міністр України Микола Азаров заявив, що Україна вже два роки не закуповує цукор за кордоном і не буде купувати в 2013 р.

Відзначимо, раніше в Міністерстві аграрної політики України заявляли, що урожай цукрового буряка в Україні в 2012 р. дозволить забезпечити вироблення цукру на рівні 1,8 млн т. Також повідомлялося, що, за даними Мінагрополітики, запаси цукру інтервенційного фонду України становлять 180 тис. т.

Нагадаємо, на початку червня ц.р. у зв’язку з можливим неврожаєм в Бразилії на нью-йоркських біржах зросла вартість цукру-сирцю. На ринку з’явилися побоювання, що велика кількість опадів може пошкодити врожай цукрової тростини в Бразилії – головній країні-експортері цукру-сирцю.

РБК-Україна