Вчора, 2 березня, у Міністерстві агарної політики та продовольства України відбулася нарада з питань ситуації на ринку молока і молочних продуктів. За результатами наради було підписано Меморандум про узгодження дій між Мінагрополітикою та молокопереробними підприємствами, який діятиме до 31 грудня.

У зв’язку з різким зниженням закупівельних цін на молоко, яке зафіксовано в декількох областях України, Міністерство аграрної політики та продовольства ініціювало зустріч із виробниками та переробниками молока. У ході наради сторони обговорили ситуацію, що наразі склалася на ринку молочних продуктів і молока.

З початку поточного року закупівельні ціни знизились з 3,78 до 3,60 гривень за літр продукту. Найбільший спад цін за останній місяць спостерігається в Вінницькій, Луганській, Миколаївській, Полтавській, Сумській і Херсонській областях. У середньому по Україні ціна впала з 3742 гривень за тонн до 3601 гривень. Стабільна ціна спостерігається в Закарпатській, Київській, Одеській, Тернопільській та Чернівецькій областях. Вартість молока зросла лише в двох областях – Черкаській і Криму.

За два місяці 2012 року, за даними Держкомстату, відбулося зменшення середньої ціни виробників на молоко та сухі вершки – на 1,4%, тверді сири – на 1,3% та вершкове масло на 0,7%.  Це було пов’язано зі зростанням обсягів промислового виробництва в січні 2012 року. У порівняні з аналогічним періодом 2011 року, в Україні виробили на 11,7% більше вершкового масла, на 7,1% – жирних сирів та на 10,5% – молока обробленого рідкого.

Проте для стабілізації ситуації на ринку молока та молочних продуктів, Міністерство аграрної політики та продовольства та молокопереробні підприємства підписали Меморандум про узгодження дій. У документі йдеться про те, що Мінагрополітики, зі своєї сторони, буде залучати представників молокопереробних підприємств до підготовки рішень, які впливатимуть на даний ринок. Також відомство взяло на себе зобов’язання сприяти підвищенню інвестиційної привабливості учасників ринку молока та молочних продуктів, фінансувати будівництво тваринницьких комплексів з виробництва молока, відшкодовувати вартість закуплених племінних нетелей, корів молочного та комбінованого напряму продуктивності. Також Міністерство частково відшкодовуватиме населенню вартість установок для індивідуального доїння.

У свою чергу, молокопереробні підприємства взяли на себе зобов’язання забезпечувати закупівлю молока у сільгоспвиробників за економічно обґрунтованими цінами, сприяти стабільному та безперебійному забезпеченню потреб внутрішнього ринку, а також гарантувати належну якість молочних продуктів.

Пресс-служба Мінагрополітики