Міністерство аграрної політики і продовольства знизило прогноз експорту зерна з України в 2012-2013 маркетинговому році (липень 2012 – червень 2013 р.) до 20 млн тонн проти раніше очікуваних 23 млн тонн. Про це повідомив сьогодні міністр аграрної політики і продовольства України Микола Присяжнюк, відповідаючи на питання журналістів.

«Ми поки тримаємо прогноз експорту зернових з України в поточному сезоні на 20 млн. тонн, більше не вивезуть за потужністю, а вивезуть – будемо раді. Обмежувати не будемо », – сказав міністр.

Він зазначив, що відомство зберігає прогноз виробництва зернових в поточному сезоні в обсязі 45-47 млн. тонн. Міністр підкреслив, що вирощеного зерна буде достатньо і для забезпечення внутрішнього ринку, і для експорту, і що уряд на сьогоднішній день не бачить підстав для обмеження пересування зерна в межах країни або на експорт. При цьому М.Присяжнюк зазначив, що в резервах Аграрного фонду є 2 млн тонн зерна.

Нагадаємо, раніше Мінагропрод прогнозував експорт зерна з України в сезоні 2012-2013 рр.. в обсязі 26 млн тонн, потім знизив свою оцінку до 23 млн тонн.

УНІАН