Озимі зернові в Україні в поточному році через сильні морози можуть бути пересіяні на площі близько 2,5-3 млн. га, повідомив заступник міністра аграрної політики і продовольства Олександр Сень. “Пересів можливий на площі мінімум 2,5 млн. га. можливо, і 3 (млн. га. – ІФ)”, – сказав він журналістам, відповідаючи на питання агентства “Інтерфакс-Україну” 2 лютого.

Як зазначив А.Сень, в деяких регіонах спостерігається зниження температури до 30 ° С морозу. При цьому в Одеській, Луганській, Харківській, Запорізькій та інших південних та східних областях відзначається дуже незначний сніговий покрив.

Оцінити стан озимих і попередній збиток можна буде після підвищення температури, зазначив А.Сень.

“Ми з тривогою чекаємо ситуації, яка складеться після морозів”, – додав він.

Заступник міністра також повідомив, що Мінагропрод разом з регіонами відпрацьовують структуру посівів, яка дозволить не допустити втрат зерна.

За його словами, зокрема, значне місце в пересіванні займатиме кукурудза. Крім того, будуть збільшені площі під ячмінь і сою.

Як повідомлялося, раніше Мінагропрод прогнозував пересівання в поточному році близько 2 млн. га озимих з посіяних майже 8,4 млн. га через несприятливі погодні умови, що склалися минулої осені та на початку зими.

Станом на 26 січня озимі на зерно не зійшли на 15,3%, або майже на 1,3 млн. га.

АПК – Інформ