Незважаючи на не досить сприятливі природно-кліматичні умови минулої осені, цієї зими і весни, на ринок цього року буде запропоновано понад 60 млн т зерна. Про це заявив перший заступник міністра аграрної політики і продовольства Микола Безуглий, передає прес-служба міністерства.

“На ринок буде запропоновано понад 60 млн т зерна. Вони складаються з 48-49 млн т урожаю поточного року та 12 млн т перехідних запасів. При внутрішньому споживанні 27 млн т, перехідних запасах – 5 млн т, 27 млн т може бути на експорт. Тому проблем ні з продовольчим, ні з фуражним зерном не буде”, – сказав Безуглий.

Він також спрогнозував, що валове виробництво олійних культур може бути на рівні 11-12 млн т. “Наші ОЕЗ (олієекстракційні заводи) перероблять до 10 млн т, тому нам потрібно буде експортувати 2-2,5 млн т олійних. Тому економічна ситуація з виробництвом зернових і олійних культур в цілому по державі буде задовільною”, – зазначив заступник міністра.

На переконання Безуглого, проблемною ситуація буде в південних регіонах: “На превеликий жаль, рівень інтенсифікації технологій тут найнижчий. Так вже склалося історично, що в ці регіони інвестори неохоче вкладають кошти. Порушення структур сівозмін, використання неприпустимих попередників щороку призводить до збільшення втрат врожаїв у степових районах України”.

Нагадаємо, Безуглий також заявив, що в Україні в 2012 р. урожай кукурудзи складе 25-26 млн.

Фінанси.ua