Україна та Королівство Саудівська Аравія домовилися щодо співпраці в аграрній сфері. Так, за допомогою експорту вітчизняного ячменю до цієї країни Україна зможе додатково отримувати близько 1,5 млрд. доларів щороку на розвиток сільського господарства. Про це сьогодні, 21 травня, повідомив Міністр аграрної політики та продовольства України Микола Присяжнюк.

Королівство Саудівська Аравія для України є потужним ринком реалізації кукурудзи та ячменю, тому, наразі, важливим завданням для нашої держави є налагодження стабільного постачання цих культур. Під час перебування делегації в Саудівської Аравії відбулись переговори з Міністром фінансів КСА Ібрагімом Аль-Ассафом, під час якої розглядались питання банківської сфери діяльності та привабливість України для інвестування.

«Королівство Саудівська Аравія – це країна, яка має достатню кількість можливостей щодо інвестування. По-друге, два роки тому КСА прийняло стратегічне рішення призупинити дотації на вирощування ячменю на своїй території. Це говорить про те, що їй потрібен стабільний постачальник цієї культури, оскільки Саудівська Аравія щороку імпортує біля 8 мільйонів тонн ячменю. І ми готові бути повноцінними партнерами в цьому напрямку», – повідомив Міністр.

Микола Присяжнюк також зустрівся з Головою Саудівської частини Міжурядової українсько-саудівської комісії Джабарою бін Ід Аль-Сарайсарі. В ході переговорів були погоджені плани щодо підписання угод, зокрема у галузі сільського господарства, тваринництва та рибальства, а також щодо поставок окремих видів сільськогосподарської продукції .

«На початку червня поточного року Україну відвідають представники аграрного сектору Саудівської Аравії, аби розпочати співпрацю. Так, буде укладено угоду щодо форвардних закупівель, перший контракт яких передбачає 4 мільйони тонн ячменю. В цілому за рік така співпраця дозволить залучити близько 1,5 мільярди доларів на розвиток аграрного сектору нашої держави», – зазначив Микола Присяжнюк.

Сторони  домовились провести чергове засідання Міжурядової українсько-саудівської комісії з питань торговельно-економічного та науково-технічного співробітництва в  IV кварталі 2012 року.

 Прес-служба Мінагрополітики