На сьогодні в державі передбачені програми збільшення кредитування аграріїв для проведення весняно-польових робіт, одна з яких – проведення форвардних закупівель зерна у сільгоспвиробників. Про це сьогодні, 11 квітня, під час брифінгу в Кабінеті Міністрів повідомив Міністр аграрної політики та продовольства України Микола Присяжнюк.

«Ми розуміємо, що на сьогодні важливим питанням аграрного сектору і особливо товарного виробництва зернової групи є фінансове забезпечення. Тому сьогодні ми працюємо спільно з Національним банком України та іншими комерційними банками, аби збільшити обсяги кредитування аграрного сектору», – повідомив Міністр.

Окрім того, додаткову фінансову підтримку весняно-польових робіт повинно надати проведення форвардних закупівель зерна у сільгоспвиробників Аграрним фондом України.

«Через форвардні закупівлі держава планує отримати ще близько 3 млрд. гривень для проведення весняно-польових робіт. Ці кошти дадуть можливість додатково влити фінансові ресурси і забезпечити державі той мінімум резерву продовольчого зерна, який необхідний, аби не застосовувати будь-які регуляторні методи щодо стабілізації ринку зерна», – зазначив Микола Присяжнюк.

Прес-служба Мінагрополітики