За 8 місяців 2011 року зростання обсягу валової продукції сільського господарства склало 10,5 %. Україна зберігає позиції лідера серед основних країн-експортерів сільськогосподарської продукції. Про це повідомив сьогодні під час брифінгу після засідання Кабміну Міністр аграрної політики та продовольства України Микола Присяжнюк.

«Дефіциту зернових і круп’яних культур у маркетинговому році в нас не буде. За рахунок власного виробництва ми повністю забезпечимо внутрішні потреби у споживанні зерна, гречаної крупи, олії, овочів та картоплі, а також цукру, молока, молочних продуктів і яєць», – зазначив Міністр.

Микола Присяжнюк повідомив, що відповідно до уточнених оцінок регіонів, виробництво зернових у 2011 році очікується на рівні понад 50 млн. тонн проти 39,2 млн. тонн у попередньому році. Загальна пропозиція зерна (з врахуванням перехідних запасів (6,2 млн. тонн) та прогнозованого імпорту (160 тис. тонн) у цьому маркетинговому році очікується на рівні 56,4 млн. тонн.

«Таким чином, внутрішні потреби у споживанні зерна в 2011-2012 маркетинговому році, які складають 26,7 млн. тонн, повністю будуть забезпечуватися за рахунок власного виробництва», – підкреслив Міністр.

Прес-служба