Українські виробники зернових, маючи досвід отримання високої рентабельності кукурудзи (згідно з даними дослідження ІА «АПК-Інформ» – близько 87%) в поточному сезоні, швидше за все, спробують повторити його і в майбутньому році. За оцінками аналітиків агентства, використання насіння під урожай 2012 р. складе близько 110 тис. тонн, що відповідає рівню минулого сезону.

Зазначимо, що імпорт насіння даної зернової в період з жовтня по січень 2011/12 МР збільшився майже в 1,7 рази і склав 12,6 тис. тонн в порівнянні з показником в аналогічний термін минулого року (7,6 тис. тонн). Це показує, що аграрії, передбачаючи ажіотаж навколо даної зернової і можливий дефіцит насіння в передпосівний період, подбали про їх закупівлю вже восени.

За повідомленнями операторів українського ринку фуражної кукурудзи, в даний час ціни на зернову знижуються. Головним чином, дана тенденція обумовлена ​​тим, що частина переробників на тлі зниження цін багатьма експортно – орієнтованими компаніями також озвучують більш низькі закупівельні ціни на зернову. Внаслідок цього ряд аграріїв змушені переглядати свої ціни у бік зниження з огляду на те, що реалізувати зерно за вищими цінами досить складно.

Однак, як стало відомо експертам ІА «АПК-Інформ», деякі сільгоспвиробники, мають в своєму розпорядженні потужності зі зберігання зерна, не поспішають продавати фуражну кукурудзу, розраховуючи, що ціни на зерно в перспективі відновлять своє зростання. При цьому багато операторів ринку все ж таки не дають остаточних коментарів щодо динаміки цін на фуражну кукурудзу в подальшому.

В даний час ціни деяких переробників не перевищують 1650 грн / т за умови доставки на підприємство, що на 50 грн / т нижче раніше встановлених цін. Разом з тим ряд власників зерна фіксує відпускні ціни на рівні 1700 грн / т на умовах франко-елеватор продавця.

АПК – Інформ