В п’ятницю (25 лютого) ціни на кукурудзу на торгах в Чикаго після 12-ої години (за київським часом) на високому об’ємі торгів, перестрибнули психологічну позначку в 7,25 $/бушель і досягли позначки в 7,27 $/бушель. Таким чином, ціновий стрибок впритул наблизився до рекордного рівня червня 2008 року в 7,7 $/бушель. На сьогодні кукурудза впевнено торгується в коридорі 7,18 – 7,21 $/бушель.

Така ситуація на американському біржовому ринку склалася через спекулятивні очікування дефіциту кукурудзи в світовому балансі споживання, який оцінюється експертами Міжнародної Ради по зерну (IGC) в 34 млн тонн. Загальне світове споживання оцінюється в 845 млн тонн, при очікуванні виробництва кукурудзи всього в 811 млн тонн. При цьому прогнозується зниження перехідних запасів кукурудзи на 22% – до 119 млн тонн.

Закупівельні ціни на кукурудзу на внутрішньому ринку України сформувалися в межах 1800-1900 грн/т. Це на 300-350 грн вище за ціни в грудні минулого року, коли експортери українського збіжжя знизили обсяги закупівель у виробників. Після того, як КМУ пішов на збільшення обсягів розподілення квот, зерноторгівельні  компанії відновили закупівельну діяльність, тим самим дали поштовх внутрішнім цінам.

Інформаційний відділ Аграрної біржі