У середу, 22 січня, керівництво Аграрної біржі взяло участь в засіданні круглого столу присвяченого питанню застосування джерел інформації щодо ринкових цін, що використовуються підчас контролю за трансфертним ціноутворенням.

Заступник директора Аграрної біржі Костянтин Балицький розповів про переваги біржової торгівлі та нові можливості для учасників торгів, що постійно користуються послугами Аграрної біржі: «В розвинених країнах світу, біржові котирування є найбільш надійним та вірним джерелом визначення справедливих (ринкових) цін. Торги на Аграрній біржі проводяться відповідно до світової практики із суворим дотриманням правил біржової торгівлі та не допускають жодних можливостей для маніпулювання», – сказав Костянтин Балицький.

Під час засідання, в учасників ринку виникло питання щодо визначення дати укладання форвардного або ф’ючерсного контракту при експорті товарів. Заступник директора Аграрної біржі Костянтин Балицький пояснив, що згідно Податкового Кодексу, якщо постачання товарів здійснюється на підставі форвардного або ф’ючерсного контракту, звичайною ціною є ціна, яка відповідає рівню ринкових цін на момент укладення такого контракту. Для Міндоходів, дані Аграрної біржі щодо укладених контрактів є надійним джерелом інформації не тільки щодо ціни, а й щодо дати їх укладення.

Начальник відділу перевірок трансфертного ціноутворення Департаменту податкового та митного аудиту Міндоходів Микола Мішин погодився з представником Аграрної біржі та зазначив, що враховуючи те, що згідно затвердженого розпорядження КМУ від 23.10.13 р. № 866-р біржові котирування Аграрної біржі є орієнтиром у питанні визначення ринкових цін на сільськогосподарську продукцію, у випадку, коли контракт укладений на Аграрній біржі, його ціна та дата укладення є достовірними даними для Міністерства доходів та зборів України.

Заступник директора Центру моніторингу товарних ринків Сергій Шарлай  підтвердив, що під час моніторингу торгових операцій на аграрному ринку, спеціалісти Центру стикаються з прикладами маніпуляцій з датами щодо зовнішньоекономічних контрактів на сільгосппродукцію. В свою чергу, інформація, що подається Аграрною біржею, є достовірною адже унеможливлює махінації з даними, будь то ціна, дата чи інші відомості по контракту.