На сьогодні проведення весняно-польових робіт ускладнюється ситуацією щодо загибелі озимих. Тому на компенсацію втрат від пересіву озимих культур сільгоспвиробникам урядом прийнято рішення додатково виділити 300 млн. грн., що складе 130-150 грн. на гектар. Про це сьогодні, 28 березня, було наголошено під час брифінгу Міністерства аграрної політики та продовольства у Кабінеті Міністрів України. Про це повідомили у прес-службі відомства.

За оцінками Мінагрополітики, пересіву озимих культур потребують 3-3,5 млн. га сільськогосподарських угідь. Саме тому в рамках проведення весняно-польових робіт Урядом прийнято рішення додатково виділити 300 млн. гривень, які будуть надані сільгоспвиробникам як дотація для часткової компенсації втрат, пов’язаних з пересівом.

“Оцінюючи розмір площ, які потребують пересіву, за нашими розрахунками, сільгоспвиробники зможуть отримати від 130 до 150 гривень на 1 гектар площ, що будуть пересіватися. Зараз проводиться робота щодо розподілу цих коштів між регіонами”, – повідомляє міністерство.

До 20 квітня поточного року Мінагрополітики проводитиме збір інформації від сільгоспвиробників з усіх регіонів України щодо тих площ, які потребують пересіву.

“Коли буде відома вся інформація та кількість заявок щодо пересівних площ, можна буде визначити розмір дотації на гектар та розпочати виплати. Компенсацію отримає кожен виробник, який разом з відповідною районною комісією підтвердив факт загибелі озимих та потребу у пересіві культур. Ми зробимо усе можливе, аби до 15 травня ці кошти надійшли до товаровиробників”, – зазначив Перший заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Микола Безуглий.

УКАБ