Керівник Аграрної біржі Олександр Марюхніч провів робочу зустріч з головою Міжбіржового електронного союзу – Григором Вардикяном та СЕО однієї з провідних бірж Вірменії – Єреванської товарно-сировинної біржі YerComex Кареном Ягязаряном.

Під час зустрічі обговорювалися питання розвитку біржового ринку в Україні та Вірменії, створення нових торгових інструментів, їх впровадження, подальший розвиток, а також питання міжбіржової взаємодії. В ході зустрічі, сторони порівнювали динаміку розвитку біржових ринків в різних країнах та, зокрема, в СНД.

«Аграрний сектор України володіє високим потенціалом. Багато експертів погоджуються з думкою, що в найближчі роки Україна зможе подвоїти, або навіть потроїти виробництво сільськогосподарської продукції. Однак, необхідно розуміти, що правильне функціонування такого великого сегменту ринку неможливе без правильного формування регулювання та  ринкової кон’юнктури та цінової динаміки на ньому. Торги на Аграрній біржі дозволять сформуватися реальному ціновому індикатору для всієї України та кожного регіону, що зробить роботу українських аграріїв більш захищеною та прогнозованою. В свою чергу це дозволить українській біржовій торгівлі вийти на новий рівень розвитку – на рівень між біржової торгівлі, який дозволить створити нові торгові інструменти та поліпшити роботу учасникам бірж-партнерів», – заявив Григор Вардикян.

фото з делегатамиВ свою чергу, керівник Аграрної біржі Олександр Марюхніч сказав: «Аграрна біржа докладає всі зусилля та використовує всі наявні можливості для розвитку національного біржового ринку в аграрному секторі. Ми  надаємо можливість прийняти участь у торгах для всіх учасників аграрного ринку. Результати біржової торгівлі в країнах з ринковою економікою є показником динаміки її розвитку. Аграрний сектор в 2013 році – єдиний сектор економіки, який продовжує зростання і тому, біржова торгівля в цьому секторі має всі шанси стати індикативом економічної активності в країні».

За результатами проведеної зустрічі, сторони домовилися про подальшу співпрацю у питаннях розвитку біржової торгівлі в обох країнах, впровадження нових торгових інструментів, процедуру участі в між біржовій торгівлі та домовилися про постійних обмін досвідом між спеціалістами бірж.

Аграрна біржа є членом Міжбіржового електронного союзу (МЕС) та партнером бірж Росії, Білорусі, Вірменії та Казахстану. Вступ Аграрної біржі в МЕС продиктований необхідністю сприяння в розвитку міжнародної торгівлі  для українських аграріїв на території СНД та збільшенню обсягу зовнішньоекономічних операцій.