Прогноз виробництва кукурудзи в Євросоюзі збільшено

Європейська Агенція COCERAL збільшили свій прогноз виробництва кукурудзи в Євросоюзі до 64,8 млн. тонн в поточному сезоні. Це на 13% більше ніж врожай минулого сезону, який склав 57,3 млн. тонн. Але одночасно площі під жнива в цьому році менше – 9,82 млн. га проти 9,87 млн. га в 2012.

ААА

Туреччина заборонила 2 види ГМ-кукурудзи

Вищий Адміністративний суд Туреччини заборонив для фуражного використання 2 види ГМ-кукурудзи. Відповідно ці сорти повинні бути відізвані з внутрішнього ринку. Ці сорти кукурудзи належать Монсанто.

ААА

Наступного року в Індії знову може бути рекордний врожай пшениці

Центральний уряд Індії сповістив, що місцеві фермери вже посіяли 25,4 млн. га озимої пшениці, що на 11,4% більше ніж минулого року. Тому дуже можливо, що Індія і в наступному році збере черговий рекордний врожай ординарної пшениці.

Цьогорічний рекорд по виробництву пшениці суттєво вплинув на світові ринки ординарного та фуражного зерна, особливо коли Індія почала продавати пшеницю на експорт по цінам фуражу в портах Чорного моря. Тобто Індія поки що є ще однією головною біллю американських трейдерів і спекулянтів, які заробляють на м’якій озимій пшениці (SRW) із США.

ААА

Китай збільшує імпорт сої

Міністерство торгівлі Китаю очікує, що в грудні поточного року імпорт сої в Китай зросте на 3,6% порівняно з листопадом 2013. В грудні Піднебесна може імпортувати не менше 6,34 млн. тонн бобів проти 6,12 млн. тонн протягом листопада 2013.

Імпорт соєвої олії в грудні 2013 року навпаки може впасти на 29% до 92,9 тисяч тонн, тоді як в листопаді Китай імпортував 131 тисячу тонн олії. Зниження обсягів імпорту олії напряму пов’язане зі збільшенням імпорту цілих бобів.

ААА

Загальне виробництво пшениці в Євросоюзі буде на 8% більше ніж минулого року

Експерти ринку оцінюють поточний врожай пшениці усіх видів в Євросоюзі на рівні 135,9 млн. тонн, що на 8% більше минулорічних показників. Площа під жнива в цьому році була більшою ніж в 2012 – 23,17 млн. га проти 22,99 млн. га. Виробництво твердої пшениці дурум зросло в поточному сезоні на 1% до 8,24 млн. тонн.

ААА

Австралія виграла тендер на поставку пшениці в Ірак

Пропозиція пшениці із Австралії виявилася самою дешевою на тендері по купівлі борошномельної пшениці в Іраку. Таким чином, Ірак уклав угоду щодо постачання 50 тисяч тонн зерна із Австралії.

ААА

Йорданія оголосила тендер на імпорт пшениці

Йорданія виявила бажання купити 100 тисяч тонн продовольчої пшениці  з поставками з травня по червень 2014 року. Традиційно на тендері віддається перевага зерну з країн Причорномор’я та Європи.

ААА