Китай знову відмовився від карго з американською ГМ-кукурудзою

Китай знову відхилив розгрузку чергового карго, який привіз американську кукурудзу. Причина – інспекція виявила ГМ-кукурудзу поки що забороненого сорту MIR 162 від корпорації Монсанто. Карго було завантажене 59,1 тисячами тонн зерна.

Деякі експерти ринку пов’язують провулочки з реєстрацією цього сорту в Китаї з рекордним врожаєм власної кукурудзи, хоча в цілому в країну можна імпортувати ГМ-кукурудзу. Так, китайська агенція CNGOIC очікує, що врожай кукурудзи в Китаї цього сезону складе 217,7 млн. тонн попри прогнози USDA в 211 млн. тонн.

ААА

 

IGC – Наступного року світове виробництво кукурудзи знизиться

Міжнародна Рада по зерну прогнозує зниження світового виробництва зерна в 2014/15 МР. Головною причиною буде зменшення посівів кукурудзи. Глобальне виробництва кукурудзи, за прогнозами IGC, знизиться з 948 млн. тонн (2013) до 944 млн. тонн у наступному сезоні. Також очікується, що посіви пшениці та сої в світі зростуть за рахунок скорочення посівів під кукурудзою.

Одночасно конкурентна здатність американської кукурудзи може зрости. Зокрема зниження вартості проходу карго через Панамський канал з Мексиканської затоки до Тихого океану дозволить зменшити вартість фрахту в напрямку країн Азії та Далекого Сходу на 12%.

ААА

 

Китай продав пшеницю із державних резервів для стабілізації цін

Китайський державний резерв продав вчора 228,6 тисяч тонн продовольчої пшениці із державного резерву для стабілізації цін на муку і хліб перед новорічними святами. На внутрішньому ринку Китаю ціни на всю продукцію рослинництва, зокрема на пшеницю, значно вище світових цін на зерно. Очікується, що в найближчі роки Китай стане одним із головних імпортерів продовольчої, а потім і фуражної пшениці.

ААА

 

Єгипет купив 300 тисяч тонн пшениці

Єгипетська державна агенція GASC закупила на тендері 300 тисяч тонн ординарної пшениці. Зокрема із Румунії було законтрактовано 180 тисяч тонн та із Франції 120 тисяч тонн. Заявки із США на м’яку пшеницю SRW та зерно з РФ були відхилені.

Нагадаємо, що РФ з початку маркетингового року експортувала 10,5 млн. тонн пшениці, що на 26,5% менше ніж за аналогічний період минулого року (14,3 млн. тонн), хоча минулого року в Росії була посуха. Зменшення експорту пшениці в цьому сезоні із Росії пов’язане з занадто низькою якістю зерна.

ААА

 

Франція збільшила прогноз виробництва пшениці

Агенція FranceAgriMer збільшила свій прогноз виробництва пшениці в цьому сезоні на 700 тисяч тонн до 18,95 млн. тонн. В сезоні 2012 року виробництво пшениці у Франції склало 17,2 млн. тонн.

В цілому країни Євросоюзу в 2013/14 МР збільшать не тільки виробництво пшениці, але й експорт. Очікується, що загальний експорт пшениці із ЄС складе 23 млн. тонн проти 19,5 млн. тонн роком раніше.

ААА