Китай збільшить імпорт сої на 13%

Китайська державна резервна компанія – Sinograin – прогнозує збільшення імпорту сої в 2013/14 МР до 67 млн. тонн. Це майже на 13% більше, ніж минулого маркетингового року. Раніше топ-менеджери компанії очікували, що імпорт збільшиться до 69 млн. тонн. Але цей прогноз давали в серпні минулого року, але з того часу Китай вкотре пережив епідемію пташиного грипу, яка зменшила поголів’я птиці.

ААА

Імпорт сої в Китай в лютому впав

Імпорт сої в Китай в лютому поточного року склав 4,8 млн. тонн, з яких 4,6 млн. тонн був імпорт із США. Це майже на 1,1 млн. тонн менше ніж в січні 2014 року. Також в лютому Китай імпортував 132,8 тисяч тонн соєвої олії. Імпорт олії в січні поточного року не відбувався.

ААА

В Аргентині розблоковано морський порт

Аргентинський найбільший зерновий порт Росаріо нарешті розблоковано. Пару тижнів до цього в каналі, що веде до порту вантажне судно з зерном сіло на мілину. В результаті увесь порт було заблоковано. Станом на вчора близько 90 суден були в очікуванні проходу в порт, або з нього.

ААА

Бразилія закінчує збирання сої

В середньому врожай сої в Бразилії зібрано на 67% площ, що на 3% більше ніж на аналогічну дату минулого року. В деяких штатах врожай майже зібрано. Так, в штаті Мато Гросо (Mato Grosso) врожай зібрано на 94% площ, в штаті Парана (Parana) – на 81%. Тепер найбільшої проблемою залишається логістика до порту і на вантажні судна. Традиційно врожаї в Бразилії збираються швидко, а от доставка до портів і перевалка в портах завжди спричиняє великі проблеми для експортерів і покупців.

ААА

Єгипет купив американську кукурудзу

Приватні покупці в Єгипті купили 340 тисяч тонн американської кукурудзи з поставками до кінця маркетингового року. Традиційно ці покупці контрактували українську кукурудзу, але з-за невизначеності з політичною ситуацією покупці намагаються диверсифікувати зовнішні поставки фуражу.

ААА

Експорт кукурудзи із США в Китай стрімко впав

Американський експорт кукурудзи в Китай в лютому стрімко впав порівняно з січнем поточного року. Відмова Китаю купляти ГМ-кукурудзу призвела до імпорту усього 205,8 тисяч тонн зерна проти 641,8 тисяч тонн в січні 2014 року. До того ж, Китай знайшов великий ресурс традиційного зерна – Україну. Україна одна з найбільших виробників не-гм-кукурудзи.  Таким чином, імпорт кукурудзи із України в Китай склав 192,3 тисячі тонн в лютому, проти 570 тонн в січні.

ААА

Китай в лютому зменшив імпорт пшениці

Китай імпортував в лютому 578,8 тисяч тонн пшениці, тоді як в січні імпорт склав 725,9 тисяч тонн. Поставки в лютому біли із США (249,2 тис. тонн) і Австралії (244 тис. тонн).

ААА

Стан посівів пшениці у Франції покращився

Стан посівів м’якої пшениці у Франції покращився в середньому на 2%. Таким чином, порівняно з позаминулим тижнем кількість посівів «відмінно» зросла до 24%, а посіви зі станом «добре» склали 51%. Загальний результат – 75% усіх посівів м’якої пшениці проти 67% роком раніше за аналогічний період. Стан посівів твердої пшениці дурум протягом тижня не змінився і склав 61% «добре/відмінно».

ААА