Україна: ціни на зерно та олійні в портах. 27 – 31.01.2014

За останній тиждень січня експортна діяльність трейдерів в портах України залишалася активною, хоча обсяги експорту в січні дещо впали порівняно з груднем 2013 року. Так, станом на 1 лютого із портів України було експортовано 2,74 млн. тонн зерна,що на 41% менше ніж за грудень 2013 року, коли було експортовано 4,64 млн. тонн зернових.

Загалом із України в поточному сезоні вже експортовано 20 млн. тонн зернових та 2,96 млн. тонн олійних культур.

 Міжнародні трейдери почали перейматися політичними проблемами в Україні. Так, за останній тиждень ціни на кукурудзу (зокрема із США) зросли майже на $10 на тонні. Із головних причин такого суттєвого здорожчення кукурудзи протягом одного тижня спекулянти називають посуху в центральній частині Бразилії, де кукурудза скоро піде під жнива, та політична ситуація в Україні. Стосовно нашої держави, дехто з трейдерів очікує суттєве зменшення експорту або навіть його призупинення з квітня-травня поточного року……

Знову за минулий тиждень в лідерах по зростанню цін попиту в портах були соя і кукурудза (таблиця 1). Кукурудза протягом тижня в різних портах мала різні тенденції до зростання доларовому еквіваленті……

Ми очікуємо подальше поступове подорожчання української кукурудзи в доларах США по експортних контрактах. Можливе стрімке зростання цін на усю зернову та олійну групу експортних товарів в гривневому еквіваленті протягом 7 – 10 днів з поступовим замороженням торгівлі на тлі «гарячої фази» протистояння в регіонах та/або з-за перебоїв і блокування переказів в банківській системі. Навіть якщо протягом найближчого місяця не буде «гарячої фази», гривневі котирування в портах будуть зростати з причини обвалу курсу гривні на міжбанківському ринку.  

 ААА

 В південній Америці очікується зниження виробництва кукурудзи

Агенція Informa зменшила свій прогноз щодо виробництва кукурудзи в Бразилії та Аргентині на 0,85 млн. тонн та 2,4 млн. тонн відповідно. Експерти очікують, що обсяг врожаю в Бразилії складе 66,55 млн. тонн (прогноз USDA 70 млн. тонн), а в Аргентині 22,6 млн. тонн (прогноз USDA 25 млн. тонн). Зниження прогнозу пов’язане з сухою погодою протягом цвітіння та дозрівання кукурудзи.

ААА

Південна Корея об’явила тендер по кукурудзі

Південнокорейська корпорація Nonghyup об’явила тендер на купівлю по імпорту 140 тисяч тонн кукурудзи. Приймаються заявки з усіх країн – експортерів. Поставки мають бути в середині червня 2014 року.

ААА

США скорочують субсидії для користувачів біоетанолу

Сенат США прийняв закон який скасовує субсидії для користувачів паливних насосів в сільський місцевості, в яких використовується паливо з додаванням 15% етанолу. Очікується, що президент Обама швидко підпише цей закон. Як наголошують експерти, це ще один удар по індустрії виробництва етанолу та палива з вмістом етанолу 15%. В середньостроковій перспективі ухвалення цього закону не дозволить збільшити виробництва біоетанолу із кукурудзи в США.

ААА

 Країни Далекого Сходу активізували закупівлі пшениці

Японія хоче купити на регулярному щотижневому тендері 313 тисяч тонн продовольчої пшениці із США, Канади та Австралії. Південнокорейська корпорація Nonghyup на тендері має намір купити 70 тисяч тонн фуражної пшениці будь-якого походження з поставкою до 10 червня поточного року.

ААА