27 березня 2015 року у Києві відбулася Українська аграрна конференція «Стратегії експорту: трейдинг і логістика», яка стала майданчиком для спілкування та обміну думками представників компаній-трейдерів, аграрних компаній, агрохолдингів, ресурсних компаній, а також консалтингових, юридичних, фінансових та ін. структур. У рамках конференції учасники заходу обговорили актуальні питання логістичних стратегій, ефективного трейдингу, можливостей транспортної інфраструктури.

Микола Верницький, директор Інформаційної компанії «ПроАгро», відкриваючи своїм виступом програму конференції, зазначив, що рекордний урожай зернових в поточному сезоні дозволив Україні вийти на друге місце у світі за обсягами експорту зернових після США. Цьому сприяла цінова кон’юнктура, у тому числі зниження вартості фрахту на світових ринках, а також рекордний врожай зернових та олійних культур у минулому році. Спікер зазначив, що основними напрямами експорту залишаються вже традиційні для України ринки – Іспанія, країни Північної Африки (Єгипет та Туніс), Близький Схід (Ізраїль, Сирія), ЄС, а також протягом останніх двох сезонів значним попитом українські зернові користуються у країнах Далекого Сходу і Південно-Східної Азії (Японія, Південна Корея, Бангладеш, Філіппіни), що дає підстави прогнозувати подальше зростання частки експорту в цьому напрямку.

Керівник аналітичного департаменту Консалтингового агентства ААА Марія Колесник розповіла про прогнози виробництва і торгівлі зерном в Україні у 2015/16 МР, зокрема про динаміку змін посівних площ і різні сценарії і фактори впливу на майбутній урожай.

Андрій Шкляр, керівник експертного напрямку Центру транспортних стратегій, розповідаючи про стратегію експорту зернових в нових реаліях, підкреслив, що на тлі дедалі більшої врожайності зернових все більшого значення набуває питання доступності портових перевантажувальних потужностей.

Про особливості та перспективи транспортних перевезень по річці Дніпро розповіла Євгенія Федорук, начальник відділу логістики ТОВ «Гермес-Трейдинг».

Юрій Ровицький, начальник відділу маркетингу ТОВ «УТА Логістик», підкреслив, що для забезпечення конкурентоспроможності української сільськогосподарської продукції та безперебійності експорту необхідне прийняття заходів, які дозволили б знизити логістичні витрати при здійсненні експорту зернових, а також розповів про ефективність і проблематику діяльності морського терміналу.

Інформації про перевалки зернових вантажів у морських портах України, існуючим і планованим потужностям по перевалці зернових, а також проблемам інвестування в морські порти України та шляхам їх вирішення була присвячена доповідь Анатолія Тименко зі служби стратегічного планування та залучення інвестицій Адміністрації морських портів України.