За підсумками попереднього тижня, фрахтові ставки на малотоннажні судна для транспортування зерна з основних українських портів Чорного і Азовського морів продемонстрували понижуючу тенденцію на 3-6 $ відповідно, тоді, як рівень фрахту на перевалку великотоннажними балкерами в основному залишився без змін.

Так, вартість реалізації 5 тис. тонн зерна з Одеського МТП в напрямку Єгипту становить 29 $, що на 3 $ менше від аналогічного показника за попередній тиждень, в той час, як транспортування аналогічного обсягу зерна в Туреччину знизилася до 21-22 $ (при умови вивантаження в портах Мармурового моря) і 17-18 $ (за умов вивантаження в портах Чорного моря) за тонну. У свою чергу, відвантаження 4 тис. тонн зерна з порту Південний в сторону Марокко обійдеться в 43 $ за тонну, що так само нижче показників за попередній тиждень.

Що стосується перевезень ячменю, то тут так само спостерігається зниження в секторі малотоннажних балкерів. Зокрема, перевалка 4-5 тис. тонн вищевказаної зернової через Севастопольський МТП в напрямку Лівії була озвучена на рівні 31-32 $ за тонну (проти 34-35 $ за тонну тижнем раніше), тоді, як транспортування 7 тис. тонн ячменю з Одеського МТП в аналогічному напрямі складе 33 $ за тонну.

При цьому, ставка на реалізацію 25 тис. тонн пшениці через вищевказаний порт в напрямку Єгипту та транспортування аналогічного обсягу ячменю з Севастопольського МТП в сторону Алжиру залишається незмінною – 13-14 $ за тонну і 20 $ за тонну відповідно. Крім того, вартість реалізації 23 тис. тонн пшениці через Севастопольський МТП в напрямку Лівії складає 19 $ за тонну, тоді, як відвантаження 3 тис. тонн даної продукції з Миколаївського МТП на Туреччину знизилася на 3 $ – до 28-29 $ за тонну.

Ставки на перевалку кукурудзи в басейні Чорного моря так само знизилися на 3 $ за тонну. Так, реалізація 8 тис. тонн даної продукції через Іллічівський МТП в бік Єгипту становить 23 $ за тонну (проти 26 $ за попередній тиждень). Відвантаження 5 тис. тонн кукурудзи з Миколаївського МТП в напрямку Єгипту обійдеться в 31-32 $ за тонну проти 34-35 $ за тонну тижнем раніше, в той час, як транспортування даної зернової обсягом 3 тис. тонн в бік Лівії та Ізраїлю знизилася до 30 $ і 28-29 $ за тонну відповідно. Що стосується вартості перевалки аналогічного обсягу кукурудзи з Миколаївського МТП в Туреччину, то тут так само спостерігається зниження – до 18 $ (за умови вивантаження в портах Мармурового моря) і 17 $ (за умов вивантаження в портах Чорного моря) за тонну. У свою чергу, перевалка 10 тис. тонн кукурудзи через Південний МТП склала 21-22 $ за тонну.

В басейні Азовського моря спостерігає більш істотне зниження фрахтових ставок – на 6 $ за тонну. Так, реалізація 3-5 тис. тонн зерна з Маріупольського МТП в напрямку Туреччини складає 26-27 $ за тонну (за умови вивантаження в портах Мармурового моря) і 19-20 $ (за умов вивантаження в портах Чорного моря) за тонну, в той час, як вартість відвантаження аналогічного обсягу даної продукції з вищевказаного порту до Італії та Ізраїлю була озвучена на рівні 35 $ за тонну, що так само на 6 $ нижче аналогічного показника тижнем раніше. У свою чергу, транспортування 3-5 тис. тонн зерна з Бердянського МТП в бік Італії обійдеться в 41 $ за тонну.

АПК – Інформ