“За 11 місяців цього року загальний експорт агропродукції склав більше 13 мільярдів доларів США. Таким чином, ми суттєво підтримали фінансову безпеку країни, – зазначив Міністр аграрної політики та продовольства України Олексій Павленко, звітуючи про підсумки роботи за рік в Кабінеті Міністрів України 10 грудня 2015 року. 

 “Ми маємо рекордні цифри по експорту: перше – 34,8 млн. тонн зернових, друге – рекордні показники в історії України позитивних валютних надходжень саме від аграрної сфери – за 10 місяців отримано 8,8 млрд доларів США”, – додав він.

За словами Міністра, рекордні показники експорту зернових дозволили потрапити Україні до трійки світових експортерів цієї продукції, поступившись лише США і ЄС. Сьогодні агропромисловий комплекс України, безумовно, є локомотивом економіки, забезпечуючи 14 % загального обсягу ВВП. Наша країна займає одні з найвищих позицій в рейтингах світових експортерів аграрної продукції: ми 1-і в світі по постачаннях соняшникової олії, треті – кукурудзи, 4-і – ячменю, 6-і – пшениці, 7-і – сої та 8-і – курятини. Наша мета в найближчі роки експортувати аграрну продукцію на понад 20 млрд дол. США. При цьому ми плануємо збільшити виробництво та експорт продукції переробки з високою часткою доданої вартості, що стане можливим за умови системного впровадження практики сталого сільського господарства ЄС та системи безпечності харчових продуктів.

Аграрний сектор утримує статус найбільш перспективної галузі в системі національного господарства України. Всупереч очікуванням скептиків, за цей рік нам вдалося не тільки забезпечити продовольчу безпеку країни, але й втілити експортний потенціал вітчизняного агросектору, наростити виробничі потужності та розширити міжнародні зв’язки. Все, що зараз необхідно, – подальша цілеспрямована робота, від якої багато в чому буде залежати економіка всієї країни”, – наголосив міністр Олексій Павленко.

ІЦ УАК