Експерти Міжнародної організації цукру очікують у цьому сезоні світовий рекорд з виробництва цукру.

Як повідомив сьогодні, 1 березня, економіст МОЦ Сергій Гудошніков, очікується новий рекорд виробництва цукру з великим перевищенням попереднього результату. У порівнянні з останнім рекордом, який був три роки тому, новий може перевищити його на 5,5 млн. тонн, вважає експерт.

Згідно з прогнозом Гудошнікова, виробництво цукру в перерахунку на сирець в цьому сезоні склав 173 млн. тонн проти майже 165 млн. тонн минулого сезону. “Особливо важливо, що новий рекорд очікується, незважаючи на прогнозоване значне скорочення виробництва сирцю в Бразилії”, – підкреслив він.

На думку експертів, основна частка приросту в світі відбудеться за рахунок збільшення виробництва бурякового, а не тростинного цукру. “Виробництво бурякового цукру зросте більш ніж на 6 млн. тонн, тростинного – на 2 млн. тонн”, – вважає економіст організації. Разом з тим він упевнений, що світове споживання цукру буде відповідати середнім показникам за останні 10 років.

МОЦ прогнозує, що споживання цукру збільшиться на 3,8 млн. тонн – до 176,8 млн. тонн. Надлишок цукру на світовому ринку зросте до 5,2 млн. тонн проти 0,9 млн. тонн в минулому сезоні.

“В силу того, що експортний потенціал буде перевищувати імпортні потреби, ми очікуємо досить великий прогноз торгових надлишків цукру”, – заявив Гудошніков, зазначивши, що експортна пропозиція в цьому сезоні складе 53,3 млн. тонн, а імпортний попит – 49,5 млн. тонн .

“Ця різниця піде в запаси, а отже, можна очікувати деякого падіння цін на світовому ринку”, – вважає експерт, зазначаючи, що ступінь тиску запасів на ціни буде залежати від перспектив попиту та пропозиції в майбутньому сезоні.

За його словами, останні місяці ціни на цукор ростуть. “Одне з можливих пояснень цього – повернення спекулятивного капіталу на ринок цукрових ф’ючерсів, не можна виключити і вплив загального зміцнення цін на сировинні товари”, – сказав Гудошніков.

Як прогнозує МОЦ, світове виробництво цукру в майбутньому сезоні може знизитися. Членами МОЦ є 86 країн, на частку яких припадає 85% світового виробництва, 68% світового споживання, 46% імпорту і 95% експорту цукру.

Нагадаємо, в Україні при цьому впевнені, що надлишок цукру на внутрішньому ринку може призвести до скорочення на 18% посівів цукрового буряка. Дрібні і середні сільгоспвиробники при цьому можуть піти з бізнесу, не витримавши обвалу цін на цукор, що знизилися за останні півроку більш ніж на третину.

Кореспондент