Сьогодні, у Всеукраїнському прес-центрі Українського національного інформаційного агентства “Укрінформ” відбулася презентація Концепції «Впровадження електронних тендерів у систему державних закупівель в Україні з метою боротьби з корупцією”. На презентацію були запрошені представники влади, експерти з розвитку електронної комерції в Грузії, представники громадських організацій, експерти ІТ та Аграрна біржа.

Як повідомили під час презентації, Концепцією впроваджується проведення державних закупівель через електронні торги товарами на загальну суму до 100 тис. грн та робіт на суму до 1 млн грн на обов’язковій основі. На думку розробників Концепції, це дозволить мінімізувати вплив людського фактору на результат проведення тендерів, а також дозволить знизити затрати на їх проведення.

Електронні системи державних закупівель сьогодні все ширше використовуються в розвинених країнах та країнах, що розвивається. В деяких країнах ЄС доля проведених державних закупівель за допомогою електронних торгів сягає 70%, а затрати на проведення закупівель знизилися на 15-20%, – повідомили на прес-конференції в Укрінформ.

Аграрна біржа постійно працює над розвитком системи державних закупівель та прагне зробити процес витрат державних фінансів максимально прозорим та ефективним. Аграрна біржа докладає всі зусилля для того, аби подолати корупцію та створити сучасні умови розвитку бізнесу в Україні.

Меморандум було підписано заступником Голови Адміністрації Президента України Дмитром Шимківим, народним депутатом України, заступником голови Комітету Верховної Ради з питань економічної політики Ксенією Ляпіною, міністром юстиції України Павлом Петренком, Аграрною біржею та іншими зацікавленими учасниками.