Делегація Аграрної біржі на чолі з директором Олександром Марюхнічем здійснила робочу зустріч з провідними товарними біржами республіки Казахстан АТ «Товарна біржа «Каспій» та АТ «Товарна біржа «Євразійська торгова система» (ЄТС), частка державного капіталу в якій складає 40 %, а інші 60 % – ВАТ  «Фондова біржа «РТС».

В ході робочого візиту була досягнута домовленість з казахськими колегами про конструктивну та взаємовигідну співпрацю.

«Були детально обговорені питання розвитку біржового ринку в Україні та в Казахстані. Ми об’єднаємо  спільний досвід при розробці та впровадженні нових торгових систем. Також варто зазначити, що в республіці Казахстан діють найсучасніші нормативно-правові документи, які регулюють функціонування біржового товарного ринку. Тим самим досвід закордонних колег може бути корисним для вітчизняного біржового ринку, що став на шлях розвитку», – повідомив Олександр Марюхніч.

За  результатами зустрічей підписано меморандуми про співробітництво та взаєморозуміння з обома біржами. Важливо, що було досягнуто домовленостей щодо можливості створення та налагодження роботи Причорноморського зернового пулу з запровадженням електронної системи обліку та обігу складських свідоцтв як основної складової системи гарантій виконання угод.

Нагадаємо, ідею Причорноморського зернового пулу вперше було озвучено Міністром аграрної політики та продовольства України Миколою Присяжнюком та Прем’єр-міністром України Миколою Азаровим.