Чорноморське зерно буде продаватися за допомогою ф’ючерсних інструментів – Козаченко

Завдяки налагодженій співпраці з CME Group чорноморська пшениця може продаватися через систему CME Globex вже з початку 2012 р. Про це сказав президент Української аграрної конфедерації Леонід Козаченко, передає прес-служба УАК.
«При успішному запуску цих інструментів вже найближчим часом в Україні буде створено потужний майданчик, на якому будуть торгувати не тільки пшеницею, але й іншою сільськогосподарською продукцією, енергетикою, металом, хімією. А також хеджуватися валютні ризики », – вважає Л. Козаченко.
За його словами, розвиток товарних деривативів має величезне значення для України, даючи можливість вирішити ряд питань у сільському господарстві, енергетиці, фінансовій сфері, оскільки позитивно впливає на стабілізацію цін на продовольство, дає можливість правильно визначити стратегію купівлі-продажу продукції, використовувати майбутній урожай як заставу.
«Сучасні цивілізовані інструменти впливу на ринок, такі як деривативи, позитивно впливають на продовольчу безпеку держави. На жаль, сьогодні ми використовуємо інші інструменти, такі як ручне регулювання, через які селяни і сама держава втрачають величезні кошти … »- зазначив Л. Козаченко.
Зазначається, що аналіз зроблений міжнародними експертами умов роботи товарних ринків в Україні дав підстави визначити, що найбільш перспективним для створення ринку деривативів є саме аграрний сектор економіки України. Так, сьогодні в АПК сформовані ринки основних видів сільськогосподарської продукції та продовольства, діяльність яких грунтується на сучасній інфраструктурі і гарантованих ринках збуту, є достатні обсяги приватного капіталу, який вкладається у реальні для їх відтворення сфери (розвиток інфраструктури, нові технології і т.д. ), і відповідно вимагає економічних механізмів обмеження фінансових ризиків.

АПК-інформ