Згідно з проектом коаліційної угоди, планується проведення ряду реформ, а також план відновлення України на 2015-2017 роки.

В інтернеті вже з’явився проект коаліційної угоди під грифом “тільки для обговорення”, текст якої з нараховує 48 сторінок.

В угоді, яка була оприлюднена на сайті “Блоку Петра Порошенка”, зокрема прописані і зобов’язання членів коаліції. Крім того, згідно з проектом коаліційної угоди, планується проведення ряду реформ, а також план відновлення України на 2015-2017 роки.

Так, згідно з угодою, нова коаліція має намір оновити владу та провести антикорупційну реформу, реформувати державне управління та обговорити децентралізацію владу. В проекті коаліційної угоди також детально розглядаються реформи в енергетичній сфері, ЖКГ, у фінансовому секторі та в транспортній галузі.

Планується також соціальна та гуманітарна реформа, а також – сільського господарства. Наголошується, що цей проект президентська партія пропонує підписати партіям “Народний фронт” та “Самопоміч”. ТСН.ua публікує повний текст коаліційної угоди.

Окремо визначено ключові напрямки реформування аграрного сектору:

Ми запровадимо ринок землі та створимо ефективну систему підтримки сільгоспвиробника

12.1. Реформування системи державної підтримки сільськогосподарського виробництва та залучення фінансування у галузь

a. Забезпечення прозорості системи державної підтримки сільського господарства (менша кількість програм, менше вимог до заявників).

b. Відмова від державного регулювання цін на сільськогосподарську продукцію.

с. Практичне запровадження нових фінансових інструментів (ф’ючерси, аграрні розписки).

d. Приватизація державних підприємств, підпорядкованих Мінагрополітики.

12.2. Сприяння міжнародній торгівлі

a. Перехід від обмежень експорту до формування державного продовольчого резерву для забезпечення продовольчої безпеки країни.

b. Зменшення витрат, пов’язаних із реалізацією сільськогосподарської продукції, зокрема, скасування надмірних дозвільних документів (сертифікати якості, карантинні та ветеринарні сертифікати).

За матеріалами ТСН