Озимі в Україні не мають достатнього сніжного покриву приблизно на 30% площ, тому можуть постраждати через сталих на території країни сильних морозів, вважає начальник відділу агрометеорології Українського гідрометцентру Тетяна Адаменко. “При таких морозах стан озимих залежить від наявності снігу на полях, покрив повинен бути не менше 10 сантиметрів. 30% посівів на сьогоднішній день не має такої надійного захисту, тому вони можуть вимерзанути”, – сказала вона.

Адаменко уточнила, що в даний час недостатній сніговий покрив мають посіви озимих на півдні та сході України. “Можливо локальне вимерзання озимих на півдні Україні. Така ж ситуація ймовірна в східних областях – Луганській, Харківській і Донецькій, де сніговий покрив менше 5 сантиметрів”, – сказала вона.

При цьому експерт відзначила, що ситуацію в південних областях може посилити очікуваний сильний вітер, який буде видувати сніг з полів.

Як повідомила Адаменко, очікується, що сильні морози, місцями досягають 35 градусів вночі, збережуться в Україну до 7-8 лютого.

Згідно з даними Держстату, Україна під урожай 2012 засіяно озимими на зерно і зелений корм, включаючи ріпак, 9,4 мільйона гектарів, що на 1,9% більше, ніж під урожай 2011 року. Площі під озимими зерновими розширилися на 3,8% і склали 8,4 мільйона гектарів.

Раніше Мінагропрод прогнозував пересівання в поточному році близько 2 мільйонів гектарів озимих зернових через несприятливі погодні умови, що склалися в Україну минулої осені і спочатку зими.

Подробности