За інформацією офіційних джерел, протягом найближчих декількох днів Міністерство сільського господарства Аргентини планує прийняти рішення про видачу дозволу на реалізацію більшої кількості зернової. Відповідно до припущень місцевих трейдерів, загальний обсяг додаткового експорт зазначеної продукції за ліцензіями може скласти близько 2-3 млн. тонн.

Таким чином, загальний обсяг наданих аграріям квот на реалізацію зернової на зовнішні ринки в ц.р. складе близько 11,5 млн. тонн. Зазначене рішення уряду спрямоване на пошук нових ринків збуту цієї продукції на тлі відсутності поставок зернових до Китаю.

Нагадаємо, що влада Аргентини щорічно видають експортні ліцензії на кукурудзу з метою захисту внутрішнього ринку. Однак, на думку аграріїв, уряд країни надмірно втручається в експортну діяльність сільгоспвиробників, тим самим занижуючи ціни пропозиції кукурудзи.

Згідно з останніми оцінками Мінсільгоспу Аргентини, урожай зазначеної зернової в країні в 2011 р. складе близько 25 млн. тонн, що дозволяє оцінити експортний потенціал південноамериканської країни на рівні 15 млн. тонн.

АПК-інформ