Минулий тиждень на світовому ринку пшениці почався зі значного зниження ф’ючерсних в Чикаго. Погодний фактор залишався головним драйвером, який продовжував давити на ринок. На території США в районах вирощування озимої пшениці спостерігались сильні снігопади. В результаті оператори ринку очікують, що велика кількість вологи допоможе підвищити урожайність озимої пшениці. Але після виходу звіту щодо тижневих продажів американської пшениці, які скали 830 тис. тонн, що значно вище ніж очікували трейдери, котирування пішли вверх і закрились в зеленій зоні. Проте вихід березневого звіту МСГ США виявився нейтрально-негативним і не дозволив закінчити тиждень в плюсі. Потрібно відмітити, що котирування пшениці в Чикаго вже на протязі семи тижнів поспіль демонструються понижувальний тренд.

Зміна біржових котирувань, $/т.

Товар

08.03.2013

% до 04.03.2013

Пшениця CBOT*

255,73

-2,20

Кукурудза CBOT**

284,65

+0,88

Пшениця NYSE Liffe Paris***

321,67

-17,32

Кукурудза NYSE Liffe Paris ****

282,64

-4,63

*- березневий контракт м’якої пшениці на Чиказькій товарній біржі

**- березневий контракт кукурудзи №2 на Чиказькій товарній біржі

*** – березневий контракт борошномельної пшениці на Паризькій біржі

**** – червневий контракт фуражної кукурудзи на Паризькій біржі

Аналітики USDA в своєму щомісячному звіті знову знизили оцінку експорту пшениці із США, цього разу на 0,5 млн тонн – до 28,5 млн тонн. Кінцеві запаси американської пшениці були підвищені на 0,68 млн тонн і склали 19,499 млн тонн, світові – на 1,5 млн тонн – до 178,229 млн тонн. Головним сюрпризом стало те, що прогноз для внутрішнього споживання пшениці не було змінено. В першу чергу йдеться про споживання в тваринницькому секторі. На даний момент пшениця в США є дешевшою ніж кукурудза. На думку багатьох аналітиків це повинно призвести до підвищення споживання першої в тваринницькій галузі. На минулому тижні також пройшли чутки, що деякі заводи по виробництву етанолу в Штатах можуть на деякий період використовувати пшеницю замість звичної для себе кукурудзи.

Експорт європейської пшениці в поточному сезоні проходить дуже високими темпами. На минулому  тижні Європейська комісія видала ліцензії на експорт 617 тис. тонн м’якої пшениці. Таким чином, з початку сезону цей показник уже складає 13,7 млн тонн, що на 4,3 млн тонн більше, ніж в минулому маркетинговому році. Але навіть такий фактор не зміг надати достатню підтримку ринку. Котирування закінчили тиждень в червоній зоні.

Що стосується подальших тенденцій на ринку пшениці, то скоріш за все, значних цінових змін в найближчий час на ринку ми не побачимо. Головний тренд на ринку залишається понижувальний, хоча в найближчий час можлива незначна корекція вверх.

На даний момент інвестиційні фонди тримають велике число коротких позицій по пшениці. Це являється тільки підтвердженням того факту, що для ринку пшениці значного цінового зростання в найближчий час не передбачається.

Світовий ринок кукурудзи минулий тиждень почав також із зниження цін на основних торгових майданчиках світу. В першу чергу цьому сприяв понижувальний тренд на сусідньому ринку пшениці. В середині тижня ця тенденція тільки підсилилась на фоні низьких продаж американської кукурудзи, які виявились від’ємними за рахунок високої кількості скасувань попередніх закупок. Проте, потрібно відмітити, що фізичний ринок американської кукурудзи продовжує залишатись дуже сильним. Фермери уже на протязі довгого часу утримуються від продажу цієї зернової, нарікаючи на її низьку вартість.

Щомісячний звіт Міністерства сільського господарства США для ринку кукурудзи виявився нейтрально/позитивним. Аналітики МСГ США не змінили оцінку кінцевих запасів кукурудзи в США, хоча трейдери очікували, що цей показник зросте. Експорт кукурудзи з США був знижений на 1,5 млн тонн – до 22,5 млн тонн, але підвищення внутрішнього споживання та ріст імпортних закупок компенсували це скорочення. Оцінка урожаю кукурудзи в Бразилії залишилася на рівні 72,5 млн тонн, для Аргентини цей показник був знижений на 0,5 млн тонн – до 26,5 млн тонн.

Що стосується цін на американську кукурудзу нового урожаю, то потрібно відмітити, що вони знаходяться під тиском сприятливих погодних умов і перспектив рекордного урожаю зернової.

Звітний тиждень котирування американської кукурудзи закінчили в незначному плюсі. В першій половині цього тижня трейдери все ще знаходитимуться під впливом березневого звіту МСГ США, а в другій половині тижня вийдуть статдані щодо експортних продажів. Напружений баланс американської кукурудзи продовжує надавати підтримку ф’ючерсному і фізичному ринкам. Проте новий урожай південноамериканської кукурудзи, який з’явиться на ринку в найближчі місяці повинен обмежити зміцнення ринку.

Підготовлено аналітиками Аграрної біржі