Пшениця

Котирування липневого ф’ючерсу на пшеницю на СВОТ знаходяться біля 6,19 дол/бушель. Після стрімкого зниження на початку тижня на 6.8% за два дні, ціна поступово відновлює позиції. Проте ціна зростає неохоче, а обсяг підтверджує слабкість зростаючої тенденції. Згідно даних Комісії з торгівлі ф’ючерсами на товари (далі CFTC) про позиції інституціональних учасників ринку, великі гравці поки що не збільшують довгі позиції, тому вірогідно, що ціна на пшеницю на наступному тижні буде знаходитися у боковому чи помірно спадаючому тренді. В разі подальшого зниження ціна знайде підтримку на рівні 6,00 або 5,90 дол/бушель.

Кукурудза

Липневий ф’ючерс на кукурудзу на цьому тижні втратив близько 3%, завдячуючи загальному тиску на ринки товарів. Втім, ціна впевнено знаходиться вище 5,9 дол/бушель, що є позитивним фактором для можливого подальшого зростання котирувань. Позиції виробників, за даними CFTC, збільшуються, а обсяги торгівлі при спадаючій динаміці нижчі, аніж при зростаючій. Така тенденція свідчить про накопичення довгих позицій і тому аналітики Аграрної біржі припускають, що травень буде позитивним для ринку кукурудзи, незважаючи на можливе зниження найближчим часом.

Соєві боби

Ціна на соєві боби на цьому тижні демонструвала змішану динаміку, проте вже є перші сигнали про можливу зміну зростаючого тренду на спадаючий. Основним фактором є те, що інституціональні учасники ринку соєвих бобів майже повністю знаходяться в коротких позиціях ще з квітня. Це говорить про те, що зростання ціни в квітні було спекулятивним і доволі скоро завершиться. В разі початку стрімкого зниження аналітики Аграрної біржі очікують коливання ціни на рівні 14.15 і навіть 13.85 дол/бушель.

Ріпак

На ринку ріпаку глобально триває зростаючий тренд, в той час як поточна тенденція направлена вбік. Серпневий контракт у Франції в четвер закрився на рівні 480 євро за тону. На наступному тижні ціна може відновити позиції на 5-7 євро, втім чіткої тенденції не спостерігається. Тому для прийняття рішення слід дочекатися підтвердження динаміки ціни. Для росту позитивним буде вихід ціни вище 490, в той час зниження нижче 475 може спровокувати подальші продажі.

Цукор

Ціна на цукор на міжнародній біржі ICE продовжувала зниження та протестувала рівень 20,5 центів за фунт. Тренд впевнено знижувальний, тому аналітики Аграрної біржі не очікують тривалого відновлення котирувань. Скоріше за все ціна буде лишатися в боковій тенденції у діапазоні 20,2-21,8 центів за фунт. Менший тиск на ціну можливий через те, що учасники ринку, за даними CFTC, поступово накопичують довгі позиції.

 Підготовлено аналітиками Аграрної біржі