Пшениця

Котирування пшеничних ф’ючерсів на СВОТ коливаються в межах 6,36 дол/бушель. Торги проходять з обсягами вище середнього (більше 50 000 контрактів), а кількість відкритих позицій збільшується – 236 000 контрактів. Наразі аналітики аграрної біржі впевнено говорять, що основні гравці ринку пшениці використовують для своїх хедж позицій контракт з виконанням у липні. Травневий контракт залишися цікавим лише для виробників  і тих учасників ринку, які будуть чекати його виконання. На ринку панують настрої ринку биків, ціни повільно рухаються вгору, рівнем підтримки далі залишається 6,10 дол, рівнем супротиву 6,50 дол. Середній ціновий діапазон торгових сесій невеликий  0,10-0,15 дол, це говорить про присутність на ринку попиту, але в той самий час великі обсяги – показник великої кількості спекулятивних операцій. Прогноз по ринку пшениці  змішаний. «Протестувавши» рівень 6,5 дол ринок зробив відскок і зараз знаходиться у стані формуванням нового тренду.

Кукурудза

Кореляція котирувань кукурудзи та пшениці останні торгівельні сесії були дуже сильною. Динаміка руху цін, цінові коливання торгових сесій, поступове зростання обсягів торгів майже не відрізнялися. Ціна ф’ючерсного контракту на кукурудзу СВОТ з виконанням у липні становить 6,11 дол/бушель, кількість відкритих позицій 545 600 контрактів.

Рівень опору чітко сформований і знаходиться на рівні 5,90 дол, супротиву – 6,20 дол/буш. Ринок  знаходяться у флеті (flat – боковий рух цін без істотного зниження або росту). Прогноз по ринку кукурудзи неможливо сформувати. Основні оператори рину сформували свої позиції, але подальша їхня мета не піддається прогнозуванню.

Соєві боби

Зростання котирувань сої на світових ринках останні 6 місяців стало вже деякою нормою. Котирування ф’ючерсного контракту на сою на СВОТ становить 14,92 дол/бушель. Технічно  та історично важливий рівень 14,50 був подоланий під час торгівельної сесії 24 квітня, а торгівельні обсяги цих стратегічно важливих торгів становили рекордні 175 770 контрактів.

Поточна кількість відкритих контрактів знаходиться на рівні 323 874.  Прогноз позитивний – аналітики Аграрної біржі очікують подальшого зростання ціни впродовж наступного тижня як мінімум.

Ріпак

На ринку ріпаку триває зростаючий тренд. Котирування ф’ючерсних контрактів на ріпак 26 квітня зробили різкий стрибок вгору «протестувавши» рівень 514 євро, але торгівельна сесія закрилася значно нижче – 507 євро/тонна. Поточне котирування  контракту становить 506,0 євро/т. Рівень  підтримки знаходиться на ціні 500 євро, це технічно і психологічно важливий рівень для цін на ріпак. Ринок демонструє консолідацію на рівні 500 євро і в короткостроковій перспективі очікується новий тест рівня 515 евро.

Цукор

Різке падіння цін минулого тижня на ринку цукру здавалось би закінчилося і декілька  торгівельних сесій ціни консолідувалися на рівні 22,0 центів/бушель, але торгівельна сесія 26 квітня принесла нові розпродажі на ринку.  За 26 квітня ціна ф’ючерсного контракту на цукор СВОТ впала з 22,20 до 21,32 цента викликавши масові розпродажі на ринку цукру. Поточна ціна контракту становить 21,20 цента/бушель і продовжує знижуватися. Прогноз по ринку цукру негативний як в короткостроковій, так і в довгостроковій перспективі. Аналітики Аграрної біржі чекатимуть на наступному тижні тестування рівня 21,00 цента.

 Підготовлено аналітиками Аграрної біржі