Пшениця

Котирування ф’ючерсних контрактів  СВОТ на пшеницю продовжують зростання рекордними темпами. З початку тижня ціна на вересневий контракт зросла з 8,60 до 9,26 дол/бушель, тобто на 7,67%. Поточна ціна становить 9,26 дол/бушель (342,52 дол/т). Торги проходять з великими обсягами. Денний обсяг торгів 19 липня  склав  79 484 контракти. Кількість відкритих позицій становить 182 459 контрактів. В даний час, на ринку почався технічний відкат, це пов’язано з фіксацією прибутків трейдерами наприкінці тижня. Прогноз по ринку пшениці позитивний, ціни будуть продовжувати зростати й в подальшому, на фоні новин про посуху в США та падінням врожайності в Росії.

Кукурудза

Впродовж торгівельної сесії 19 липня котирування ф’ючерсних контрактів  на кукурудзу пробили технічно важливий рівень супротиву в 8 дол/бушель. Якщо до цього можна було говорити про технічний відкат від рівня 8 доларів, то тепер зростання ціни неминуче і  скоріше всього буде стрімким. Поточна ціна контракту на кукурудзу СВОТ становить 8,09 дол/бушель  (318 дол/т). Торги проходять із середніми обсягами (90 -100 тис. контрактів за сесію),  а кількість відкритих позицій по вересневому контракту становить 365 418 контрактів. В середньостроковій перспективі котирування кукурудзи досягнуть відмітки в 8,5 дол/бушель (334 дол/тонна).

Соєві боби

Загальне зростання цін на продовольство в світі відобразилося й на ринку сої. Котирування ф’ючерсних контрактів на сою (СВОТ) знаходяться в зеленій зоні та становлять 17,61 дол/бушель (647 дол/т). Ціна серпневого контракту на сою зросла за останній тиждень на 9,17%. Такого стрімкого росту не показували жодні продовольчі контракти на цьому тижні. Рекордний обсяг торгів серпневого ф’ючерсу було зафіксовано 19 липня – 50 885 контрактів, а кількість відкритих позицій становить 69 307 контрактів. Наразі, аналітики Аграрної біржі очікують тестування рівня 18 дол (660 дол/т), який  відбудеться на наступному тижні. Це  важливій рівень ціни для сої і на нашу думку, на цьому рівні ціна ф’ючерсних контрактів на сою затримається на деякий час.

Ріпак

Котирування ф’ючерсних контрактів на ріпак, що активно зростали впродовж місяця зупинились на рівні 530 євро/т. Цей рівень виявився сильним рівнем опору для ціни і навряд чи найближчим часом він буде подолано. Поточне котирування серпневого контракту на ріпак становить 523,75 євро (665 дол/т). Активність гравців ринку ріпаку відчутно знизилась, всі очікують новин з ринку пшениці та кукурудзи, де зараз відбувається справжнє раллі, та в нас виникає питання про його тривалість. В середньостроковій перспективі  очікувати сильних змін ціни на ріпак, на думку аналітиків Аграрної біржі не варто оскільки ринок перегрітий і трейдери зайняли вичікувальну позицію.

Цукор

Котирування ф’ючерсних контрактів на цукор (СВОТ) знаходяться в зеленій зоні. Поточна ціна жовтневого контракту становить 23,40 центів/фунт (515 дол/т) та продовжує зростати. Рівень підтримки ціни знаходиться на 23,0 центах. На цьому рівні, також, накопичені великі позиції основних виробників цукру. Торги проходять із зростаючими обсягами (більше 60 000 контрактів/сесію) та великою кількістю відкритих позицій (понад 300 000 контрактів). В подальшому ціна на цукор буде зростати, оскільки інтереси великих виробників знаходяться значно вище поточної ціни. В середньостроковій перспективі очікується зростання цін до рівня 24,00 центів/фунтів (530 дол/тонна).

Підготовлено аналітиками Аграрної біржі