Пшениця.

Починаючи з березня місяця ціна ф’ючерсного контракту на пшеницю на біржі СВОТ (Chicago Board of Trade), знижувалась протягом чотирьох торгових сесій до відмітки 6,33 $/бушель. Оператори ринку пшениці очікували на черговий вихід звіту USDA, який зазвичай коригує ціни на ринку.  Ринок почав корегування 9 березня – разом з виходом частини данних звіту та піднявся до відмітки  6,51 $/бушель. Найцікавішим та найактивнішим днем торгів став четвер – 15 березня, це останній день на СВОТ перед  експіраціею  “коротких” та “довгих” опціонів на ф’ючерсні контракти. Оператори ринку протягом торгової сесії наторгували рекордні 70 906 контрактів при 194 718 відкритих позицій, коригуючи свої позиції перед закриттям опціонів. Така активність призвела до зростання цін на ф’ючерс до 6,67 $/бушель при закритті торгової сесії. Станом на 16 березня, пшеничні ф’ючерси торгуються на рівні 6,62 $/бушель. Прогноз по ринку пшениці змішаний, в найближчому майбутньому слід очікувати  корекції вниз після зростання до рівня 6,51 дол.

Кукурудза.

Останні шість торгових сесій ціна травневого ф’ючерсного контракту на кукурудзу на американських біржах зростає і станом на 16 березня становить 6,68 $/бушель. Торги проходять з високими обсягами та великою кількістю відкритих позицій (510 205 контрактів), ціни торгових сесій переважно закриваються на максимумах своїх торгових діапазонів, що показує присутність на ринку кукурудзи великого та сильного покупця. Прогноз аналітиків Аграрної біржі по ринку кукурудзи позитивний, ціна в подальшому буде зростати, психологічно та технічно важливим рівнем ціни для кукурудзи є позначка в 6,8 $/бушель.

Соя.

З лютого місяця  на ринку сої панує зростаючий  тренд. Ціни впевнено зростають  і станом на кінець тижня – 16 березня становлять 13,67 $/бушель. Найближчий рівень опору ціни знаходиться на рівні  13,37 $/бушель, він був сформований гравцями ринку впродовж торгових сесій  7-12 березня. Посередні обсяги торгів та 262 806 контрактів відкритих позицій говорять учасникам ринку про справедливість ціни на соєві ф’ючерсні контракти з  експірацією в травні. Сьогодні ціна “влаштовує” основних операторів ринку сої, тому прогноз по ринку сої невизначений. Відсутність рівня опору та явна перекупленність ринку може створити тимчасову корекцію цін але в цілому на ринку позитивні настрої.

Ріпак.

Позитивна динаміка на ринку ріпаку – триває. Найближчий рівень підтримки ціни знаходиться на рівні  467 євро. Станом на 16 березня  ціна травневого ф’ючерсного контракту на ріпак на біржі Euronext становить 482,75 євро. До цього рівня ціни росли протягом  останніх чотирьох торгових сесій. Зростання відбувалося  з середнім обсягом торгів, а ціни закривалися на максимумах торгових діапазонів, що говорить про присутність на ринку ріпаку сильного покупця. Незважаючи на позитивні настрої ринку прогноз цін на ф’ючерсні контракти на ріпак – змішаний. Ринок виглядає перекупленим, а  наявність сильних цінових розривів в середині торгових сесій показує на кульмінацію бичих настроїв на ринку.

Цукор.

12 березня на ринку цукру розпочалося довгоочікуване зростання. За останній тиждень ціна ф’ючерсного контракту на цукор з експірацією в травні місяці на Chicago Board of Trade зросла з 23,26 центів/фунт до 25,58 с/фунт. Найактивнішим днем торгів став четвер – 15 березня. Це останній день перед експірацією опціонів на цукрові ф’ючерси і в цей же день основні оператори ринку цукру закривали свої позиції. Торгова сесія цього дня відзначилася обсягом  в 300000 контрактів та зростанням цін на 4,34% за день. Прогноз по ринку цукру негативний. Найближчим рівнем опору ціни є 25,60 центів. Ціна ф’ючерсного контракту 16 березня досягла рівня опору та почала знижуватись. На думку аналітиків Аграрної біржі, це звичайна реакція гравців ринку на перекупленність та відсутність попиту. Корекцію слід очікувати до рівня 25,16 центів/фунт після чого почнеться формування нового локального зростаючого тренду.

Підготовлено аналітиками Аграрної біржі