Пшениця. Останній торговий тиждень не вніс значних коректив в котируваннях цін на пшеничні ф’ючерси на біржі СВОТ. Найнижче ціна за торговий тиждень впала до 6,19 дол/бушель, а найвищий рівень цін було досягнуто 6,45 дол. На ринку досі панують змішані тенденції, а поточна ціна ф’ючерсу становить 6,38 дол/бушель. Торги проходять зі збільшеними обсягами, але кількість відкритих позицій зменшується з 150 до 110 тис контрактів. Ринок товарних ф’ючерсів завмер в очікуванні новин з фондових ринків на яких зараз вирішується подальша доля цін на короткострокові та довгострокові активи. Прогноз аналітиків Аграрної біржі по ринку пшениці змішаний. На їх думку, ціна істотно не зміниться протягом двох-трьох торгових сесій на наступному тижні.

Кукурудза. Три сесії торгівлі поспіль, ф’ючерси на кукурудзу  демонстрували низьку активність. За період з 11 по 13 квітня,  ціни на кукурудзу коливались в межах 6,36-6,40 дол/бушель  (по цінам закриття/відкриття торгових сесій). Поточна ціна ф’ючерсу становить 6,39 дол/бушель. Незважаючи на вузький ціновий рейндж (range – величина цінових змін) торги проходили з обсягами вище середнього, що говорить про присутність сильного гравця на ринку. Кількість відкритих позицій впала на 100 тис. контрактів, таким чином, відкритий інтерес становить 305 000. Прогноз по ринку кукурудзи позитивний, лінія підтримки 6,30 дол не дає цінам впасти і зараз ринок виглядає перепроданим, а це  перша звістка про прихід на ринок покупців, що призведе до зростання попиту, а зрештою – цін.

Соя. Перспективи зростання цін на ринку сої ще тиждень назад не викликали ні у кого сумніву, але за результатами останніх торгових сесій з’явилися перші сигнали слабкості бичого ринку. Ціна сформувала рівень супротиву  в 14,40 дол/бушель. Останні торгові сесій пройшли з підвищеними обсягами  та суттєвим падінням кількості відкритих позицій до 177 000 контрактів. На ринку панують продажі і сила попиту відсутня. Поточна ціна ф’ючерсного контракту на сою становить 14,39 дол/бушель і знижується. Прогноз аналітиків Аграрної біржі по ринку сої негативний з зменшенням цін до рівня 14,20 дол/бушель.  У випадку негативних новим з фінансових ринків падіння цін на сою може бути набагато більшим.

Ріпак. Позитивна тенденція на ринку ріпаку , що тривала більше двох місяців підходить до свого логічного закінчення.  Досягнувши рівня 505,00 євро/тонна ціни ф’ючерсних контрактів на ріпак  впродовж трьох торгових сесій торгувалися з дуже високими обсягами та по результатам торгів 12 квітня впали до рівня 498,0 євро. Наразі рівень підтримки цін в 500 євро став рівнем супротиву, який навряд чи буде подоланий в найближчому часі. За два місяці ринок ріпаку став сильно перекупленим, що не може не призвести до технічного відкату цін вниз. В найближчому часі аналітики Аграрної біржі очікують зниження ціни на ріпак до рівня 490 євро/тонна.

Цукор. Зменшення позицій основних виробників цукру  призвели до формування вираженої  негативної тенденції. Торги ф’ючерсами на цукор проходять з середніми обсягами, а кількість відкритих позицій по ф’ючерсу з датою виконання в травні становить 133 800 контрактів. Поточна ціна цукру на СВОТ 23,99 центів/фунт. Найближча лінія супротиву ціни знаходиться на рівні 24,20 центів, а лінія підтримки – 23,60. Прогноз по ринку цукру негативний, ціна в короткостроковій перспективі впаде до лінії підтримки в 23,60 центи.

Підготовлено аналітиками Аграрної біржі