Пшениця

Котирування ф’ючерсів на пшеницю СВОТ знаходяться в стані корекції з 25 липня. Зростаючий мікротренд, що сформувався протягом останніх шести торгівельних сесій втрачає свою силу та підходить до лінії супротиву у 9,19 дол/бушель (337 $/т). Торги  вересневим контрактом проходять з обсягами вище середніх (понад 70 тис. контрактів), а кількість відкритих позицій поступово зменшується та становить  141,7 тис. контрактів. Поточна ціна вересневого контракту становить  9,16 дол/бушель (336 $/т). Прогноз по ринку пшениці нейтральний, проте в середньостроковій перспективі очікується падіння цін до рівня 8,8 дол (323 $/т).

Кукурудза

Цінова корекція, що тривала на ринку кукурудзи з 23 липня підходить до свого завершення. Котирування вересневого контракту на кукурудзу СВОТ підходять до лінії супротиву 8,30 дол/бушель (325 $/т). Поточна ціна вересневого контракту становить 8,23 дол/бушель (324 $/т). Останні дві торгівельні сесії торги проходять з високими обсягами – 99 тис. контрактів, що показує наближення до технічно важливого рівня ціни та збільшення попиту на ринку. Важливим сигналом буде подолання ціною рівня 8,3 дол, оскільки в такому разі, зростання котирувань контрактів продовжиться.

Соєві боби

Тимчасове зростання ціни на соєві боби, що відбулося впродовж торгових сесій 8 та 9 серпня аналітики Аграрної біржі розцінюють як технічну корекцію глобального східного тренду. Рівень ціни в 16,65 дол/бушель (611 $/т) не вдалося подолати, а котирування продовжили своє зниження. Поточна ціна вересневого контракту на сою, на біржі СВОТ, становить 16,48 дол/бушель  (605 $/т) та продовжує знижуватись. Обсяг торгів складає 17,2 тис. контрактів, а кількість відкритих позицій – 38,5 тис. Варто зазначити, що торги ф’ючерсним контрактом на сою з датою експірації в листопаді  проходять набагато активніше ніж з вересневим контрактом. Ціна контракту з виконанням в листопаді становить 16,23 дол/бушель (596 $/т), а обсяг торгів перевищує 100 тис. контрактів, кількість відкритих позицій становить 366,1 тис. контрактів. Обидва контракти знаходяться в червоній зоні і в середньостроковій перспективі ця тенденція збережеться. Найближчим часом очікується падіння цін до рівня 16,00 дол/бушель (587 $/т).

Ріпак

Котирування ф’ючерсних контрактів на ріпак останні три торгівельні сесії знаходяться в зеленій зоні. Контракт з датою поставки в листопаді торгується досить активно (обсяг торгів 4-5 тисячі контрактів, кількість відкритих позицій 56,4 тис. контрактів) його поточна ціна становить 508,50 євро/т (645 $/т). На ринку ріпаку панує знижувальний тренд, а дане зростання цін аналітики Аграрної біржі розцінюють як технічну корекцію. Прогноз по ринку ріпаку негативний, відсутність попиту на ринку не дасть можливості зростаня цін і в середньостроковій перспективі, вони повернуться до лінії підтримки у 495 евро/т (603 $/т).

Цукор

Котирування цукрових ф’ючерсів СВОТ знаходяться в червоній зоні з 23 липня. Поточна ціна жовтневого контракту на цукор становить 20,99 центів/фунт (462 $/т) та продовжує знижуватись. Торги проходять з середніми обсягами (40-50 тис. контрактів) та відносно стабільною кількістю відкритих позицій (300-320 тис. контрактів). Прогноз по ринку цукру негативний, ціна буде знижуватись, однак можлива консолідація ринку на рівні 20,50 центів/фунт (451 $/т).

Підготовлено аналітиками Аграрної біржі