Пшениця

Торги ф’ючерсами на пшеницю останній тиждень проходили у невизначеному тренді. На ринку панувала невпевненість після динамічних торгів в травні.  Поточна ціна становить 6,28 дол/бушель. Торги проходили с середніми обсягами (60 000-65 000 контрактів) та понижуючою кількістю відкритих позицій, що на думку аналітиків Аграрної біржі є нормальним явищем, оскільки наближається дата експірації липневого ф’ючерсу. Прогноз по ринку пшениці нейтральний. Основні гравці ринку пшениці  будуть вичікувати поставки по ф’ючерсу, оскільки поточні котирування влаштовують їх.

Кукурудза

В червні торги по кукурудзяних ф’ючерсах знаходяться в зеленій зоні. Котирування кукурудзи знаходяться у впевненому бичому тренді, пробивши сильний рівень опору в 5,80 дол. Торги проходять з обсягами вище середнього (понад 130 000 контрактів), а поточна ціна становить 5,85 дол. Прогноз по ринку кукурудзи позитивний, ціна буде зростати до рівня 6,0 дол/бушель, цей рівень, на думку аналітиків Аграрної біржі, є технічно важливим і скоріше всього на цьому рівні відбудеться консолідація ринку з розподіленням або накопленням ліквідності.

Соєві боби

Досягнувши рівня 13,40 дол/бушель, ринок сої почав зростати. Поточне котирування соєвих ф’ючерсів становить 14,16 дол та продовжує зростати. Найближчим рівнем опору є ціна 14,50 дол, яка буде протестована трейдерами на наступному тижні.  Аналізуючи динаміку торгів аналітики Аграрної біржі з’ясували, що основним гравцям ринку сої потрібно, щоб експірація липневого ф’ючерсу пройшла  вище відмітки 13,00 дол/бушель, це підтверджується сильним попитом на рівні 13,40 дол та зростанням обсягу торгів на  рівнях близьких до 13,40. Прогноз аналітиків Аграрної біржі по ринку соєвих бобів нейтральний. Ціна буде коливатись до кінця липня в коридорі 13,00-14,00 дол.

Ріпак

З середини травня, ринок ріпаку знаходиться у флеті (боковий рух цін). Ціна ф’ючерсу на ріпак з датою експірації в серпні коливається в діапазоні 455-470 Є/тонна. Поточне котирування становить 470,0 євро/т. Торги проходять з середніми обсягами (25 000 – 35 000 контрактів) та відносно незмінною кількістю відкритих позицій (35 000 контрактів). Прогноз по ринку ріпаку нейтральний, аналітики Аграрної біржі не очікують, що  ціна вийде з вище вказаного коридору без сильних  фундаментальних новин від виробників ріпаку.

Цукор

Різке зростання котирувань ф’ючерсів на цукор, що відбулося 6 та 7 липня  відбулося на фоні новин з Бразилії. Ціна цукрового ф’ючерсу зросла за дві торгові сесії з 19,0 до 20,50  центів/фунт, після чого ринок розпочав корекцію на рівні 19,90 центів. Торги проходили з надзвичайно великими обсягами (більше 100 000 контрактів) та з понижувальною кількістю відкритих позицій – 270 000 контрактів. Поточне котирування ф’ючерсного контракту становить 19,87 центів/фунт. Наша глобальна оцінка: на ринку цукру панує медвежий тренд і останні стрибки цін є технічною корекцію, яка була підтримана новинами. Прогноз по ринку цукру негативний. Незважаючи на перепроданість ринку, ціна на цукор буде падати в зв’язку з перевиробництвом та великими кінцевими залишками цукру в світі. Рівень підтримки ціни в 19,00 центів буде протестований на наступному тижні, після чого падіння  цін продовжиться.

Підготовлено аналітиками Аграрної біржі.