Кукурудза. Падіння цін на кукурудзу, яке тривало останні 12 днів закінчилося 28 листопада. Раллі на ф’ючерсних контрактах на кукурудзу почалися в супроводі високих обсягів торгів та високою кількістю відкритих позицій. Це сигналізує про рішучість настроїв на ринку. Станом на перше грудня поточного року, ціна ф’ючерсного контракту на кукурудзу виросла до 6,10 дол за бушель.  Незважаючи на те, що на в наступному році прогноз по світовому виробництву кукурудзи збільшено  на 13 млн тонн (що має призводити до зниження цін), аналітики Аграрної біржі оцінюють загальний ринковий фон, як позитивний та очікують подальшого росту цін.

Пшениця. Досягнувши мінімуму ціни в 5,9 дол за бушель, ф’ючерси на пшеницю з 29 листопада почали  впевнене зростання. Ціна на пшеницю за три торгові сесії зросла до 6,29 дол та сформувала  новий рівень підтримки ціни в 6,14 дол за бушель.  Це пов’язано з низкою позитивних новин з Єврозони та зростанням основних американських та європейських індексів. Аналітики Аграрної біржі прогнозують зростання ціни на пшеницю до рівня 6,4-6,5 дол за бушель з подальшою позитивною динамікою.

Ріпак. Ціна ф’ючерсного контракту станом на 1.12.2011 на ріпак складає 4,17 дол за бушель. Ціни на ріпак знаходяться в позитивній динаміці з зростанням обсягу торгівлі. Враховуючи позитивний фон новин на фінансових ринках, Аграрна біржа прогнозує в найближчий час ріст цін на ріпак до рівня  4,25 дол за бушель.

Цукор. За останні чотири торгові сесії ціна ф’ючерсного контракту на цукор на Чиказькій товарній біржі піднялась до 0,239 дол за фунт. Позитивні настрої учасників ринку  були добре помітні під час торгів та супроводжувались динамічним зростанням обсягів торгів.  В даний час ціна на цукор консолідувалась на рівні 0,237 дол за фунт. Прогноз Аграрної біржі по ринку цукру позитивний, зростання цін очікується ріст до рівня 0,24-0,25 дол за фунт.

Соєві боби. Згідно з прогнозом видавничо-інформаційного відділу Аграрної біржі, падіння цін на соєві боби закінчилося корекцією до рівня 11,37 дол за бушель.  Зростання ціни супроводжувалося зростанням обсягів торгів, але при цьому зменшувалась кількість відкритих позицій по ф’ючерсних контрактах, що показує невпевненість учасників ринку сої в подальшому зростанні ціни. В подальшому варто очікувати незначне зростання цін на сою за рахунок спекулятивних операцій на ринку, але в цілому ринок виглядає сприятливо.

Підготовлено видавничо-інформаційним відділом Аграрної біржі