Кукурудза

Рівень в 6,0 дол за бушель, який стримував  ріст цін на кукурудзу  був пробитий, після чого ціна стрімко пішла вгору і зафіксувалася на рівні 6,16 дол. Торги ф’ючерсними контрактами на кукурудзу проходили із середніми обсягами і стабільною кількістю відкритих позицій (531 000 контрактів). Це демонструє впевненість гравців ринку кукурудзи в справедливості ціни. Прогноз по ринку кукурудзи позитивний, з можливою  консолідацією в районі  6,2-6,25 дол.

Пшениця

Передноворічне раллі почалося. Станом на 23.12.11 ціна на ф’ючерсні контракти на пшеницю становить 6,21 дол/бушель. На  ринок прийшли позитивні новини, а з ними й покупці. Торги по пшениці проходять з середніми обсягами та стабільної кількістю відкритих позицій. Позитивний настрій гравців ринку пшениці  дасть змогу рости цінам і в наступному році. Прогноз по ринку пшениці позитивний, наступний важливий рівень ціни – 6,3 дол/бушель, подолавши який, ринок дещо скоректується для нового росту.

Ріпак

Позитивні настрої на ринку ріпаку продовжуються. Незважаючи на наближення новорічних свят, торги ф’ючерсними контрактами на ріпак проходили з середніми обсягами і станом на 23.12.11 торгуються на рівні 429,75 євро/т. За останні три торгові сесії значно скоротилась кількість відкритих позицій до 34750 контрактів , це нормально для передноворічного періоду оскільки більша частина  гравців закриває свої позиції. В подальшому аналітики Аграрної біржі не очікують значних змін в ціні ріпаку.

Соя

Різке зростання цін на ф’ючерсні контракти на сою  до рівня 11,59 дол/бушель з одночасним падінням кількості відкритих позицій до 90849 контрактів демонструє позитивний настрій гравців ринку. Короткі позиції закриті  і гравці налаштовані на купівлю. В останній тиждень перед Новим роком ліквідність ринку знижується, що робить його несприятливим для довгострокових стратегій, а отже це добрий час для короткострокових спекуляцій.  Ці спекуляції можуть принести різкі стрибки цін, але  без значних обсягів і змін в кількості відкритих позицій.

Цукор

На ринку цукру  панує змішана тенденція.  Ціна коливається в діапазоні 0,23-0,24 дол за фунт, торги проходять з низькими обсягами. Учаснику ринку цукру  невпевнені  в майбутніх тенденціях ринку і очікують макроекономічних новин. Прогнозувати початок якоїсь тенденції важко, на ситуацію можуть сильно вплинути післяноворічні новини зі світових фінансових ринків.

Підготовлено видавничо-інформаційним відділом Аграрної біржі