Кукурудза. Станом на середину грудня ф’ючерсні контракти на кукурудзу торгуються по ціні 5,82 дол за бушель. На ринку  проглядається короткострокова позитивна тенденція з можливістю  пробиття рівня 5,90 дол. Стабільний рівень відкритих позицій  показує , що основні гравці ринку кукурудзи впевнені у власних зайнятих позиціях.

 Пшениця. Ринок пшениці   знаходиться в очікуванні новин з світових фінансових ринків. Ф’ючерсні контракти на пшеницю торгуються по 5,86 дол за бушель.  Ринок пробив технічно важливий рівень ціни в 5,80, дол але не закріпився там та вікотився до рівня 5,87. Через підготовку до різдвяних свят гравці на ринку  пшениці не показують активності ні до купівлі, ні до продажів. Ситуацію по пшеничним ф’ючерсам схожа  з ситуацією на фондових ринках світу,  коли ціна встановлюється не законом попиту та пропозиції, а виключно новинами від рейтингових агентств та керівництва ЕЦБ та ФРС США. Прогнозувати щось важко, технічно графік ф’ючерсів показує «технічне дно» ціни, зважаючи на це, аналітики сподіваються на покращення ситуації після свят.

Ріпак. Ринок ріпаку – єдиний з товарних ф’ючерсів який виглядає позитивно в кінці цього року. Ціна ріпакового ф’ючерсу станом на 15.12.11 становить  422 є/т. Як і прогнозували аналітики Аграрної біржі на ринку відбулася корекція. Ринок консолідується в районі 421-423 є/т. Прогноз нейтральний, учасникам ринку радимо слідкувати за новинами.

Соєві боби. Ціни на ф’ючерсні контракти на сою  протягом останніх чотирьох торгових сесій тестують рівень в 11,00 дол за бушель. Це  психологічно важливий  рівень цін на сою для учасників ринку, пробивши який, ціна може швидко впасти на 10-20 пунктів. Важливість моменту  очевидна – кількість відкритих позицій зменшилась на 50 тис. позицій, а обсяги на рівні середньомісячних. Гравці ринку в невпевненості  і чекають  сигналів з інших ринків.

Цукор. Прогноз АБ щодо корекції до рівня 0,24 дол за фунт, на цукрових ф’ючерсних контрактах виправдалася. Досягнувши рівня 0,2455 дол, ринок цукру почав повільне зниження  і зараз торгується на відмітці 0,23 дол. Цікавість гравців ринку знизилась і вже декілька торгових сесій кількість  відкритих позицій по ф’ючерсним контрактам на цукор майже не змінюється  (200-220 тис). Передноворічне раллі не почалося але надія в учасників ринку ще залишається.  Надалі, аналітики Аграрної біржі не прогнозують суттєвих змін по цінам на цукор, за винятком  новин по принциповому вирішенню проблем Єврозони.

Підготовлено видавничо-інформаційним відділом Аграрної біржі