Пшениця

Останній тиждень травня відзначився значним падінням котирувань на пшеницю СВОТ.  Закрившись на минулому тижні в зеленій зоні на початку торгового тижня (у вівторок, оскільки понеділок був вихідний – «День Пам’яті») котирування ф’ючерсних  контрактів на пшеницю   впали з 6,84 дол/бушель до  6,56 дол. Падіння супроводжувалося середніми обсягами торгів – 150 000 контрактів та помірною кількістю відкритих позицій 200 000 контрактів. Поточне котирування пшениці становить 6,41 дол та продовжує знижуватись. Дана тенденція є характерною (в плані технічного аналізу)  після різкого спекулятивного зростання цін на пшеницю, що тривало з 15 по 21 травня і виникло  у зв’язку з різким закриттям довгих позицій по ф’ючерсу на пшеницю. Прогноз аналітиків Аграрної біржі по ринку пшениці негативний, найближчий рівень опору ціни на пшеницю знаходиться на рівні 6,20 дол і в короткостроковій перспективі буде досягнутий.

Кукурудза

Обвал цін на ринку кукурудзи, що розпочався 21 травня – триває. Котирування ф’ючерсних контрактів на кукурудзу СВОТ знижуються і становлять 5,58 дол/бушель. Рівень опору ціни в 5,8 дол, що стримував падіння цін впродовж року, був пробитий в торговій сесії  25 травня і наразі ціни знаходяться на рівні 3 січня 2011 року. Торги проходять з обсягами вище середнього 400 000 -480 000 контрактів та 460 000 відкритих позицій. Таке значне зниження цін на кукурудзу є логічною послідовністю після оприлюднення даних щодо посівних площ під кукурудзою в світі. Основні виробники кукурудзи в світі очікують високих врожаїв, що примушує ринок кукурудзи рухатись вниз. Аналітики Аграрної біржі впевнено говорять про присутність медвежого тренду  з сильним рівнем опору в 5,50 дол/бушель. Отож короткостроковий прогноз по ринку кукурудзи негативний з рівнем консолідації ціни на 5,50 дол/бушель.

 Соя

Одне з найгарячіших питань тижня на ринку сої – це чи буде пробитий рівень в 13,00 дол/бушель. За межою рівня ціни в 13,00 дол знаходиться той діапазон цін на ф’ючерс по сої, в якому можливе виникнення спекулятивного інтересу до штучного пониження ціни, що призведе до обвалу цін. Сьогодні ціна на ф’ючерсний контракт на сою з поставкою в липні становить 13,31 дол/бушель та продовжує зниження, падіння супроводжується технічними відскоками, які вже тричі відбулися впродовж цього медвежого тренду. Ця картина, характерна риса торгівельної діяльності короткострокових гравців ринку, які швидко фіксують свою прибутки/збитки тим самим організовуючи технічні відкати цін. Аналітики Аграрної біржі оцінюють ринок сої як медвежий та зберігають свій прогноз по ринку до наближення до важливого технічного та психологічного рівня цін на сою у 13,00 бушель.

Ріпак

Ринок ріпаку знаходиться в стані анабіозу (ціни майже не коливаються) з середини травня. Котирування ф’ючерсних контрактів на ріпак коливаються в діапазоні 460-470 євро/тонна. Відсутність фундаментальних новин та спекулятивного інтересу до ринку ріпаку  формує низьку волатильність та невеликий рейндж  ф’ючерсних контрактів на ріпак. Поточне котирування становить 463 євро/т, а рівнем підтримки ціни в короткостроковій перспективі можна назвати ціну в 460 євро. Однак відсутність на ринку ріпаку попиту та пропозиції з боку учасників, робить його повільним та більш вразливим до  маніпуляцій. Прогноз по ринку – нейтральний.

Цукор

Котирування ф’ючерсних контрактів на цукор досягли рівня цін листопаду 2010 року і становлять 19,26 центів/фунт. Нагадаємо, що падіння цін триває з квітня місяця і сьогодні ринок цукру є сильно перепроданним. Але оскільки кількість відкритих позицій по ф’ючерсним контрактам на цукор практично незмінна з середини квітня, а обсяги торгів демонструють циклічну динаміку можна говорити, що така розстановка сил на ринку та цін влаштовує основних виробників цукру. Після пониження цін нижче 20 центового рівня, про лінії опору говорити вже не варто, оскільки зниження цін проходить швидко та без затримок на круглих числах (21 та 20). Прогноз по ринку цукру негативний, падіння цін буде тривати до того моменту зміни кількості  відкритих позицій по ф’ючерсу. В цьому разі ми побачимо закриття або відкриття великої позиції основними гравцями ринку, що може призвести до зміни тренду або зупинити поточний.

Підготовлено аналітиками Аграрної біржі.