Пшениця. На фоні новин про посуху в центральних районах США та пониження прогнозу  урожаю зернових культур в Україні на 3,3%, до 44,3 млн тонн, котирування ф’ючерсних контрактів по пшениці на СВОТ продовжують своє зростання. Торгівельні сесії 11,12 та 13 липня проходили в зеленій зоні з обсягами вище середнього (більше 50 000 контрактів). Вартість вересневого контракту зросла з 8,20 дол до 8,62 дол/бушель -303,50 дол/тонна.) (5,12%). Кількість відкритих позицій становить 174 786 контрактів. Загалом ринок пшениці з середини червня рухається у сильному бичому тренді, змінити який зможе тільки новини про поліпшення посівів або збільшення врожайності в країнах–виробниках. Прогноз по ринку позитивний, зростання цін продовжиться, а середньостроковій перспективі очікується, що ф’ючерсний контракт на пшеницю СВОТ виросте до рівня 8,90 USD/бушель, або 327,01 дол/тонна.

Кукурудза. USDA, 12 липня, знизив оцінки стану посівів кукурудзи та сої в США, відзначивши найбільше погіршення ситуації в штаті Айова. У щотижневому звіті значиться, що в доброму стані знаходиться лише 40% посівів кукурудзи. Ця інформація привнесла на ринок кукурудзи нову хвилю попиту піднявши котирування вересневого контракту з 7,09 дол до 7,41 дол (291,71 дол/тонна) тобто на  4,51%. Торги проходили з великими обсягами та  максимальною кількістю відкритих позицій за останній рік – 366 143 контрактів. Враховуючи новини про погодні умови та загальний стан ринку кукурудзи аналітики Аграрної біржі прогнозують зростання цін на кукурудзяні контракти СВОТ до рівня 7,80 дол/бушель (307,07 дол/тонна).

Соєві боби. З початку червня на ринку сої панує зелений тренд. За остання два місяці, ціни на сою зросли на 18,14%. Сьогодні котирування серпневого контракту на сою становлять 15,95 дол/бушель (586,06 дол/тонна) та продовжує зростати. Загальна картина на ринку зернових та олійних в світі не прогнозує нічого доброго. На фоні цих подій, аналітики Аграрної біржі очікують, що ціни на сою будуть зростати і надалі. Сьогодні можна говорити про сильний рівень підтримки ціни на рівні 15,50 дол, лінія супротиву – відсутня. Ця ситуація дозволяє котируванням ф’ючерсних контрактів на сою робити сильні рухи вгору завдяки зусиллям спекулянтів. Прогноз по ринку сої впевнено бичий, в середньостроковій перспективі очікується зростання котирувань до рівня 16,50 дол/бушель (606,27 дол/тонна).

Цукор. В липні котирування ф’ючерсних контрактів на цукор СВОТ знаходяться в зеленій зоні. Торги проходять з високими обсягами (більше 200 000 контрактів) та великою кількістю відкритих позицій (300 000 контрактів). Сильною лінією підтримки ціни є 22,50 центів/фунт, біля якого котирування знаходяться вже чотири торгівельні сесії поспіль.  На цьому ціновому рівні знаходяться інтереси великих виробників цукру, а отже ціна не впаде нижче рівня 22,50 в середньостроковій перспективі. Поточне котирування жовтневого контракту   становить 22,79 с/фунт . Прогноз по ринку цукру бичий, в найближчій перспективі котирування почнуть зростати на фоні загального фону новин з товарних та фінансових ринків.

Ріпак. Цінове раллі, що триває на ринку ріпаку з середини червня прийшло до свого логічного кінця. Котирування серпневого контракту на ріпак зупинились на рівні 519,50 євро/т, що є рівнем супротиву ціни. Поточна ціна контракту становить 518,50 євро. Кількість відкритих позицій за останні чотири торгівельні сесії знизилась на 5000 контрактів, а обсяги торгів були в межах 3-5 тис. контрактів, при цьому цінові коливання були незначними (менше 10 євро). Така ситуація характерна для зміни тренду на ринку або початку його тривалої консолідації. Отже, прогноз по ринку  нейтральний. Мало вірогідності в тому, що в середньостроковій перспективі ми побачимо істотну зміну ціни на ріпак.

Підготовлено аналітиками Аграрної біржі